Alişan; ‘Esnaf ve sanatkarımız nefes alacak’

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
170 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Belirtilmemiş
  • TELEFON: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Sakaya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan, dört gözle beklenen sicil affının yanında, SGK ve vergi borçlarının yeniden yapılandırılmasında süreyi kaçıranlara ek süre tanıyan torba yasanın meclisten geçmesinin esnaf ve sanatkarı büyük ölçüde rahatlattığını söyledi.

SAKARYA
Resmi Gazetede yayınlandıktan sonra yürürlüğe girecek olan Sicil Affının, beyaz bir sayfa açmak için büyük bir fırsat olduğunu belirten SESOB Başkanı Hasan Alişan, “Sicil affından yararlanmak isteyen esnaf ve sanatkarımızın geçmişten kalan borçlarını yeniden yapılandırması veya 6 ay içinde tamamını ödemesi gerekiyor. Bankalar, borcunu ödeyen veya yapılandıranların geçmiş sicil kayıtlarını dikkate almayarak, doğrudan doğruya müşteriye kredi kullandırabilecek” şeklinde konuştu.

YAPILANDIRMAYA EK SÜRE

Torba yasaya eklenen bir önerge ile bazı alacakların yeniden yapılandırılması uygulaması kapsamında Kasım ve Aralık aylarında vergi ve SGK prim ödemelerini yapamayan ve bu nedenle haklarını kaybedenlere ikinci bir şans tanındığının da altını çizen Alişan, “Bu durumda olan esnaf ve sanatkarımız ödemelerini Mayıs ayı sonuna kadar yapabilecek. Bunun yanında bundan sonraki tüm taksitler faiz alınmaksızın 4 ay uzatıldı. Buda esnaf ve sanatkarımıza büyük ölçüde nefes aldırdı” dedi.

KOLAY OLMADI

Bu kazanımların kola elde edilmediğini de vurgulayan SESOB Başkanı Hasan Alişan, “Sicil affının yanında yeniden yapılandırma da ek süre tanınması için esnaf ve sanatkar kesimi olarak büyük mücadele verdik. Esnaf ve sanatkarımızın içinde bulunduğu sorunları, sıkıntıları birebir ilgili makamlara taşıdık, çözüm önerileri sunduk. Bugün yaptığımız çalışmaların meyvesini almaktan son derece mutluyuz” diye konuştu.

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR