Arif Özsoy ‘Yurt kavramını değiştirdik’

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
450 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Belirtilmemiş
  • TELEFON: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

1961 yılında kurulan Kredi ve Yurtlar Kurumu; 2016 yılında yurtları; artık sadece barınma alanları değil aynı zamanda  her alanda eğitim verebilen yaşam alanlarına çevirdi.

Kredi ve Yurtlar Kurumu Sakarya İl Müdürü Arif ÖZSOY, Sakarya’da bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumuna ile ilgili yaptığı açıklamada ‘KYK Yurtları sadece barınma değil, gençlerimizin her alanda eğitim alabildiği alanlar oldu’ dedi.

Kredi ve Yurtlar Kurumu Sakarya İl Müdürü Arif ÖZSOY yaptığı açıklamada ‘ Kredi ve Yurtlar Kurumu Sakarya il Müdürlüğüne bağlı  6 yurt müdürlüğü ve bu yurtlarda barınan 6930 yüksek öğrenim öğrencisi bulunmaktadır.

Yurtlarımızda barınan öğrencilerimize; 2015-2016 öğretim yılı güz dönemi içinde: farklı ve etkili sunumlar eşliğinde  Liderlik Seminerleri, Kariyer Sohbetleri, Farkındalık Konferansları ve Atölye çalışmaları düzenlenmiştir. Bu eğitimlere 6000 üstünde öğrenci katılım sağlamıştır.

Bu yurt müdürlüklerinde: öğrencinin talebi doğrultusunda din ve değerler eğitimleri yapılmaktadır. Kuran-ı Kerim öğretimi Hadis Dersleri ve Temel Dini Bilgiler eğitimlerini içeren bu faaliyetler öğrenciler için hazırlanan ferah mescidlerde devam etmektedir.

Resim, el sanatları, ebru, tasarım gibi sanat dallarından plates, yüzme, karate, doğa yürüyüşleri, savunma sporlarına kadar her ilgi grubuna yönelik kurslar açılmaktadır.Çoğu sertifikalı olan bu programlara devam eden öğrenciler yurtta barınırken  hem boş vakitlerini uygun yerlerde harcamakta hem de birikim oluşturarak hayatlarına artı değer katmaktadırlar. Ayrıca öğrencilerimizin üniversite yaşamının sonrasında gelecek yaşamlarını desteklemek ve hayata daha hazır halde başlamalarını kolaylaştırmak amacıyla da terzilik, örgü,diksiyon, işaret dili, bilgisayar işletmenliği gibi kurslar açılmaktadır. Bu kurslar;  öğrencilerimizin barındığı yurt müdürlüğü binası içinde yürütülmekte ve ücretsiz verilmektedir.

Gençlerimizin yaşadığı topluma duyarsız kalmalarını engellemek ve manevi değerlerine sahip çıkmalarını sağlamak maksadıyla sosyal sorumluluk projeleri yapılmaktadır.Bu projelerin kapsamı: yaşlı,çocuk,yoksul ve şehit ailelerine yardım ve destek olmak şeklinde yapılmaktadır. Ayrıca, izci ve eğitim kamplarımız ile öğrencilerimize farklı alanlarda vizyon katmaya çalışmaktayız.

Futbol, satranç,masa tenisi gibi turnuvalar ve mektup yazma, şiir okuma gibi çeşitli yarışmalar düzenleyerek öğrencilerimiz  arasında tatlı rekabetler yaşatmaktayız’ dedi.

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR