Günay ‘Yerli üretimi ve tüketimi destekliyoruz’

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
207 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Belirtilmemiş
  • TELEFON: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Ülkemizde 12-18 Aralık tarihleri arası “Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bu önemli hafta ile vatandaşlara yatırımın anlam ve önemini kavratmak, tüketim-yatırım ilişkisini ve Türk mallarını tanıtmak, yerli malı kullanmanın faydalarını açıklamak, herkesi yerli malı kullanmaya teşvik ederek yurt ekonomisine katkıda bulunmayı sağlamak amaçlanmaktadır. Bu kapsamda Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay açıklamasında;

“Tutum, yatırım ve yerli mallarının tercih edilmesi, çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren öğretilmesi gereken önemli bir olgudur. Yediden yetmişe tüm vatandaşlarımızın bu özel ve önemli haftayı bilmesi ve farkındalık içinde olmaları gerekmektedir. Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’nda yerli malı tüketmede ve halkımızı bilinçlendirmede bizlere önemli görevler düşmektedir. Bu amaçla bizler meslek odaları ve iş dünyası temsilcileri olarak yerli üretimin ve tüketimin desteklenmesini nihai hedef olarak görüyoruz.

Yerli üretimi ve tüketimi destekliyoruz çünkü;

işsizliği azaltmak, cari açığımızı azaltmak, döviz sorununa destek olmak, yerel ve yerli esnaf ile sanayicimizi desteklemek, piyasaların canlanmasına destek olmak, sosyal sorumluluk kapsamında yerli malların tüketimine özen göstermek gibi ülke ekonomimize katkı sağlayacak bir çok eylem sıralayabiliriz.

Ülkemiz genç nüfusa sahip bir ülkedir. Gençlerimize istihdam sağlayacak girişimlerde bulunmalıyız. İthal ettiğimiz her ürün başkalarına iş ve aş sağlamakta. İthalatın artması cari açığı da arttırmakta ve bizleri bazı risklerle karşı karşıya bırakmaktadır. İşte tam da bu noktada ithalatı azaltarak yerli üretimi ve tüketimi özendirmeliyiz. Ülkemizin var olan Pazar gücünü, kendi üreticilerimiz için kullanalım. Vatandaşlarımızı, sanayicimizi, esnafımızı, işçisinden öğrencimize kadar bu konuda farkındalık oluşturmalı, insanlarımızın ülkemizde üretilen ürünleri tercih etmesi konusunda bilinçlendirilmesini sağlamalıyız.

Millet olarak yabancı marka hayranlığından kurtulmalı ve ülkemizde üretilen ürünleri tüketmeye öncelik veren bir nesil haline gelmeliyiz. Toplumumuz üzerinde oluşturulan yanlış algıları ortadan kaldırmalı ülkemizde üretilen 869 barkod numarası ile başlayan ürünleri tüketelim! Çünkü bu ülkemizin dünya piyasalarındaki barkod numarasıdır.

Sonuç olarak, yerli üretiyor, yerli tüketim gerçekleştiriyoruz. Geleceğimizi emanet ettiğimiz gençlerimizin geleceği yerli tüketimde. Bu duygu ve düşüncelerle Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası’nın ülkemize hayırlı olmasını diliyor, tüm Tekirdağlı vatandaşlarımızı yerli tüketime davet ediyorum.” dedi.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR