Karaosmanoğlu, ‘’İş adamlarımızla birlikte hareket ediyoruz’’

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
195 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Belirtilmemiş
  • TELEFON: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Başkan Karaosmanoğlu, ekim ayı ihracat rakamlarının açıklandığını törene katıldı.

KOCAELİ
Ekim ayı ihracat rakamları Kocaeli’nde açıklandı. Ford Otosan Yeniköy Fabrikası’nda düzenlenen törene Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün ve çok sayıda davetli katıldı.

İŞ DÜNYAMIZLA BİRLİKTE HAREKET EDİYORUZ

Toplantıda konuşan Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Biz yerel yönetimler olarak her zaman sanayicimizle, iş adamımız ile tüccarımız ile hep beraber olmayı arzu ediyoruz. Probleminiz bizim. Problem var ise mutlaka deva da vardır. Moral, motivasyon açısından üretimi arttırıp, ticareti geliştirme, ihracatı artırma yönünde her zaman iş adamlarımız ile birlikte hareket ediyoruz” şeklinde konuştu. İhracat rakamlarının açıklanması ve konuşmaların ardından plaket töreni düzenlendi. Kocaeli’nde bulunan ve ihracatta dereceye giren firmalara ödülleri protokol tarafından verildi. Sektörel bazda ekim ayında en fazla ihracatı yüzde 8,2 artış ve 2 milyar 190 milyon dolarla otomotiv endüstrisi gerçekleştirdi.

HÜKÜMETİMİZİN ADIMLARI OLUMLU YANSIYACAK

Hükümetin attığı adımların ihracata ciddi katkılar sağlayacağını da kaydeden Büyükekşi, “İhracatçıya yeşil pasaport verilmesi hususunda Ekonomi Bakanımız detayları açıkladı. Maliye Bakanımız ihracata verilen desteklerin üç katına çıkacağı müjdesini verdi. Bu adımların hem yatırım, hem de ihracata önemli pozitif etkileri olacağına inanıyoruz. Altı kıtada 249 ülkeye mallarını satan ihracatçılarımız hükümetimizin de desteğiyle artık kolaylıkla ihracatını geliştirebilecek” dedi. İhracat rakamlarının açıklanması ve konuşmaların ardından plaket töreni düzenlendi. Kocaeli’nde bulunan ve ihracatta dereceye giren firmalara ödülleri protokol tarafından verildi.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR