Mete ‘Körfez’de 380 milyon dolarlık görüşme sağladık’

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
191 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Belirtilmemiş
  • TELEFON: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

STB Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete Türk İş Adamları TOBB-Körfez İşbirliği Konseyi 2. İş ve Yatırım Foruma katıldı.

SAKARYA
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Körfez İşbirliği Konseyi Odaları Federasyonu tarafından Bahreyn’de düzenlenen “TOBB-Körfez İşbirliği Konseyi 2. İş ve Yatırım Forumuna Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Oda/Borsa Başkanları ve İşadamlarından oluşan 250 kişilik heyetle birlikte Sakarya Ticaret Borsasını temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete katıldı. Foruma Türk heyetinin yanısıra Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt, Oman ve Suudi Arabistan’dan da 300 firma katılım sağladı.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB-Körfez İşbirliği Konseyi 2. İş ve Yatırım Forumuna yönelik olarak Türkiye ve Körfez ülkelerinin birbiriyle daha fazla iş yapmak istediğini belirterek, bu buluşma ile geleceğe dönük kazançlı ve bereketli ortaklıklar kurulacağına inandıklarını dile getirdi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci,  gerek ticaretimizi geliştirmeye gerekse ortak yatırımlarla üçüncü ülkelere yönelik yatırımları hep birlikte gerçekleştirebiliriz. Türkiye tecrübelerini sizlerle paylaşmaya hazır. Her türlü yatırım ortamını hazırlama noktasında her türlü bürokratik engeli kaldırma gayreti göstereceklerini belirtti.

Forma ilişkin değerlendirmede bulunan Yönetim Kurulu Başkan Cevdet Mete; 2’nci İş ve Yatırım Forumu’nda karşılıklı işbirliği imkânları ele alınarak, 1,7 trilyon dolar Gayri Safi Yurt içi Hasıla’ya sahip Körfez ülkeleriyle işbirliği imkânları masaya yatırıldı. İş adamlarımız ile birlikte Körfez’de 380 milyon dolarlık görüşme sağladık. Körfez ülkelerinde su, gıda ve tarıma çok önem verilmektedir. Ülkeler arasında işbirliklerinin kurulması için ikili görüşmeler yapıldı. İnşallah bu form önümüzdeki günlerde yeni işbirliklerine vesile olur. İfadesini kullandı.

Bahreyn Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Khalid Al Moayyed ve Katar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Shaikh Khalifa bin Jassim Al Thani Türkiye ile ekonomilerde ilişkilerde gerçek bir sıçrama yapmak istediklerini belirterek, birtakım zorluklarla mücadele etme konusunda forumun kendilerine ışık tutacağını söylediler.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR