Muhittin Kılıç; “Büyümek ve gelişmek için yeni sanayi sitesi şart”

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
352 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Belirtilmemiş
  • TELEFON: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Sakarya Sandalyeciler ve Mobilyacılar Odası Başkanı Muhittin Kılıç, küçük ve orta ölçekli mobilya imalatçıları olarak, şehir merkezine yakın yeni bir sanayi sitesi kurmak istediklerini belirterek, yer konusunda şehri yönetenlerden destek istedi.

SAKARYA
Türkiye’nin sayılı mobilya imalat merkezlerin den biri olan Sakarya’nın, maalesef son yıllarda sektörün gerisinde kalmaya başladığını söyleyen Sakarya Sandalyeciler ve Mobilyacılar Odası Başkanı Muhittin Kılıç, “1980 yıllarında mobilya kenti olarak bilinen şehrimizde, zaman geçtikçe çeşitli nedenlerde ötürü, sektörümüz gelişememiştir. Bu nedenlerin başlıcası işyerlerinin metrekare bazında küçük oluşu ve şehrin değişik bölgelerinde, dağınık bir şekilde küçük ölçekte imalatların yapılmasıdır” dedi.

ÇALIŞMA BAŞLATTIK

1995 yılında Serdivan İlçesi’nde kurulma çalışmaları başlayan ASEM Sanayi Sitesi’nin bugün 200 işyeri ile bu sektöre hizmet verdiğinin altını çizen Başkanı Kılıç, sözlerine şöyle devam etti; “Ancak çevre yerleşim alalına ve ticaret merkezine dönüştüğünden, imalatçılar için zor günler başlamış yeni yer arayışı ihtiyacı doğmuştur. Bizler de temsil ettiğimiz sektörün içinde bulunduğu sıkıntıları çözme noktasında hareke geçerek, mesleki kuruluşlarımızın temsilcileri önderliğinde çalışmalar başlattık.”

BÜYÜYEMİYORUZ

“Mevcut sanayi sitesi içerisinde gelişmemiz ve büyümemiz mümkün değildir. Bu nedenle, şehir merkezinden fazla uzaklaşmadan, esnaflarımızın ve yanlarında çalışanlarının da rahatlıkla ulaşabileceği ve faaliyetlerini sürdürebileceği yeni bir sanayi sitesine ihtiyacımız vardır. Böyle bir bölgenin tahsisi için Sayın Valimiz başta olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve alt belediye yetkililerinin desteklerini bekliyoruz. Bu bize çalışmalarımızda hız ve şevk verecektir.”

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR