Özel Meslek Liselerine devlet teşviği yolda

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
591 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Belirtilmemiş
  • TELEFON: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

sesob-devlet-tesvik-7-6.jpg

Sakarya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (SESOB) Başkan Vekili Muhittin Kılıç, Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) içinde olan Meslek Liseleri’nden sonra, OSB dışında kalan özel meslek liselerine de devlet teşviği için çalışma başladığını belirtti.

TOPLANTI YAPILDI
Bakanlar Kurulu kararı ile Organize Sanayi Bölgeleri dışında kalan mesleki ve teknik eğitim okullarında öğrenim gören öğrenciler için Maliye Bakanlığı ile müşterek belirlenen tutarda , özel okullara eğitim ve öğretim desteği yapılabilecek. Bu karar doğrultusunda ilgili kurum ve kuruluşlarda bilgilendirme toplantıları yapıldı. Bu toplantıların biride SESOB’da gerçekleşti.

OKULLAR TESPİT EDİLECEK
Fatih Meslek Lisesi Müdürü İrfan Karaçayır, Karapürçek Çok Programlı Lise Müdürü Sami Yasa ve Sakarya Meslek Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Mudat Kanpolat ile SESOB toplantı salonunda bir araya gelen Kılıç, “Bu teşviklerin orta ve uzun vadede hangi meslek dallarında eğitim veren okullara verileceğine karar vereceğiz” dedi.
Teşvikler OSB bölgeleri dışında kalan mesleki ve teknik eğitim okullarında 2016-2017 eğitim öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlayacak.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR