SESOB Ankara’da teşkilat gücünü ortaya koydu

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
176 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Belirtilmemiş
  • TELEFON: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB),  134 yönetici ile Ankara’da 5. Esnaf ve Sanatkarlar Şurası’na katılan en kalabalık grup oldu. Şura sonrası Sakarya heyeti ile bir araya gelen TESK Genel Başkanı Bendevi Pabandöken, Sakarya’nın kendisini bir kez daha gururlandırdığını söylerken, Sakarya Milletvekilleri de SESOB heyetinin yanında yer aldı.

SAKARYA
5.Esnaf ve Sanatkarlar Şurası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile Ankara Ticaret Odası Congresium’da yapıldı. Şuranın açılışında Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, bazı milletvekilleri, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, TESKOMB Genel Başkanı Kadir Akgül ile Türkiye’nin 81 ilinden gelen esnaf ve sanatkar temsilcileri yer aldı.

GÜÇLÜ TÜRKİYE

Esnaf ve sanatkarın sorunlarına yönelik strateji ve politikaları belirlemek amacıyla düzenlenen şurada; ‘Güçlü esnaf, güçlü ekonomi ve güçlü Türkiye’ sloganıyla,  esnaf ve sanatkarların gelişmesi, büyümesi ve kalkınmasına yönelik önemli kararlar alındı.

Şura sonrası SESOB Başkanı Hasan Alişan, şuraya katılan oda yöneticilerini Şan Restoranda verdiği akşam yemeğinde ağırladı. Yemeğe Sakarya Milletvekilleri Prof.Dr. Mutafa İsen, Ayhan Sefer Üstün, Ali İhsan Yavuz ve Recep Uncuoğlu’ da katılırdı.

‘İYİ BİR UYUM İÇİNDEYİZ’

SESOB Başkanı Hasan Alişan, davetlerini kırmayarak yemeğe katılan milletvekillerine teşekkür ederek, esnaf ve sanatkarın içinde bulunduğu sorunları da iletti. Alişan, “Ankara dışında olması sebebiyle AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Şaban Dişli yemeğimize teşrif edemediler. Milletvekillerimiz ile iyi bir uyum, iyi bur uzlaşı içerisindeyiz. Sorunumuz olduğu zaman kendilerine çözüm noktaları da üretiyoruz. İstek ve taleplerimiz karşısında tüm milletvekili arkadaşlarımız elindeki tüm imkanlarla bizim yanımızda olmuşlardır. Kendilerine gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

‘HER ZAMAN EMRİNİZDEYİZ’

Milletvekilleri adına Prof.Dr. Mustafa İsen, kısa bir konuşma yaptı. Bu kadar kalabalık bir esnaf ve sanatkar temsilcisi ile bir arada olmanın mutluluğu içerisinde olduklarını söyleyen Prof.Dr. İsen,“ Sakarya’da olsak bu kadar kalabalık bir topluluk ile bir araya gelemezdik sanırım. Bizlerin, sizlerle bir araya gelmemizi sağlayan Birlik Başkanımız Hasan Alişan’a teşekkür ediyoruz. Bizim şehrimiz gerçekten doğal güzellikleri, potansiyel imkanları itibari ile çok ender görülen, çok olağan üstü imkanları olan bir şehir. Ama bana sorarsanız bizim şehrimizin asıl zenginliği beşeri sermayesidir, insan kalitesidir. Burada şehrin kanaat önderleri olan sizleri görüyoruz. Hepiniz Sakarya için çok önemlisiniz, çok değerlisiniz. Sorunlarınızı yakınen siz değerli yöneticilerimiz sayesinde takip ediyoruz. Milletvekili arkadaşlarımız ile birlikte çözümlerini sağlıyor, çözüm yolları bulmaya çalışıyoruz. Birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduk. Her zaman emrinizdeyiz” dedi.

‘GÜCÜMÜZ BAĞLILIĞIMIZ’

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 5. Esnaf ve Sanatkarlar Şurası’na geniş katılımı ile destek veren Sakarya Birliği’ne teşekkür etti.  TESK Genel Başkanı Palandöken, “Sizleri burada görmek benim için bir şeref. Burada ki güç, beraberlik her şeyin üstünde. Esnaf ve sanatkarın sermayesi de bu. Gücümüzü biz birbirimize olan bağlılığımızdan alıyoruz. Ben hem Birlik Başkanım, hem de tek tek sizlere katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

‘YAPILANLARI TAKDİR ETMEK GEREK’

Teşkilat olarak bulundukları noktanın önemine de değinen Palandöken, “Bizim siyaseten kimseye yakınlığımız yok. Ama fikren yapılan işleri de takdir etmemiz gerek. Yeni nesil, yeni vizyonu yakalamak lazım. Birlik olarak yeni bir akredite merkezi oluşturmuşsunuz. Bu ne demek? Yeni bir ekonomik zenginliğe yön vermek demek. Odaların gelirlerine katkı koymak için, birliğin güçlü olması gerek. Birliğin güçlü olması demek, Türkiye’nin güçlü olması demek” şeklinde konuştu.

SİZLERİN DESTEĞİ İLE

“Biz tencerede pişirip, kapağında yiyen insanlarız” diye sözlerine devam eden Palandöken, “Herkesin darlık ve sıkıntı içerisinde olduğunu belde biliyorum, Sayın Cumhurbaşkanımız da biliyor. Bu sorunların hepsini siz değerli Sakaryalı yöneticilerimizin de desteği ile çözeceğiz” ifadelerine yer verdi.

KAHRAMAN SAKARYA

Palandöken, 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimine de değinerek, Sakarya halkının kahramanlıklarını bizzat şahit olduğunu belirterek, Ankara’dan kahraman Sakarya halkına ve Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’a selam gönderdi.

SESOB Başkanı Hasan Alişan, Sakarya teşkilatının kendi yağı ile kavrulan bir teşkilat olduğunu belirterek, niyetlerinin güçlü bir Sakarya teşkilatı yaratmak olduğunun altını çizdi. Katılımlarından dolayı teşkilat adına Palandöken’e teşekkür etti.

 

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR