SESOB’da kredi yoğunluğu

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
204 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Belirtilmemiş
  • TELEFON: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Dairesi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından verilen 50 bin T üst limitli faizsiz kredi başvurularının başlamasıyla birlikte, krediden faydalanmak isteyen esnaf ve sanatkarlar sicil gazetesi almak için SESOB’da büyük yoğunluk oluşturdu.

SAKARYA
Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Genel Sekreter Yardımcısı M.Cengiz Alkın, KOSGEB destekli krediden yararlanmak isteyen esnaf ve sanatkarlarımız 16 Aralık Cuma gününden itibaren kredi başvurusu için gerekli sicil gazetesi almak için Birliğimiz Sicil Müdürlüğü’ne adeta akın ettiğini belirterek, “Gelen üyelerimiz geri dönmemeleri adına Sicil Müdürlüğü personelimiz Cuma gününden beri geç saatlere kadar fazla mesai yapmakta” dedi.

UYARIDA BULUNDU

Sabah mesai saati ile birlikte başlayan yoğunluğun gün boyu devam ettiğini söyleyen Alkın, “Tüm Türkiye genelinde yapılan başvurular nedeniyle, Esnaf ve Sanatkarlar Bilgi Sistemi’nde (ESBİS) zaman zaman yoğunluğa bağlı kesintiler olmaktadır. Buda hem üyelerimize, hem de çalışan personelimize zor anlar yaşatmaktadır. Bu yüzden ileride çıkabilecek bu tür destek olanaklarından yararlanmak isteyen esnaf ve sanatkarlarımızın, şuan yaşadıkları yoğunluk ve sıkıntıları yaşamamaları için zamanı geldiğinde; üyeliklerini güncellemelerini, üye kayıt belgelerini ve sicil gazetelerini almalarını şiddetle tavsiye ediyorum. Bu belgeler zamanında alınmış olsa, bu tür başvurularda evraklar ellerinde hazır olacağından, yoğunluk ve sıkıntıda yaşanmamış olacak. Saatlerce sıra beklerken yaşadığı sıkıntı ve zaman kaybı da ortadan kalkmış olacak” şeklinde konuştu.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR