‘Şoförler kayıt altına alınarak denetlenmeli’

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
213 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Belirtilmemiş
  • TELEFON: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) 18 Kasım 2016 Cuma günü şoförlerin eğitim ve denetimlerinin trafik güvenliğine katkısını masaya yatırıyor.

ANKARA
ATO Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek olan Panelin oturum başkanlığını AK Parti Erzurum Milletvekili, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyon sözcüsü Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı yapacak.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Basın Bürosundan yapılan açıklamaya göre Panalistler şu şekilde sıralandı:

1-Kenan Aydoğan; İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı, Trafik Uygulama ve Denetleme Daire Başkanı,

2- Yılmaz Kılavuz; Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü Denetim Kontrol ve Araç muayene Daire Başkan vekili,

3- Özgür Arzik; Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü Mevzuat ve Denetim Daire Başkanı,

4- Yaprak, Akçay; Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Meslek Standartları Daire Başkanı

5- İsmail Yılmaz; Sürücü kursları Eğitimcileri Konfederasyonu Genel Başkanı

6- Fevzi Apaydın; Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, bu yıl yedincisi gerçekleştirilecek olan Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi etkinliği kapsamında bir panel düzenleyeceklerini ve panelin konusunun Şoförlerin Eğitimi ve Denetiminin Trafik Güvenliğine Katkısı“ olacağını belirterek trafik kazalarının ciddi boyutlara ulaşarak küresel bir sorun haline geldiği ve şoförlerin eğitimlerinin bu nedenle oldukça önemli olduğunu vurguladı.

-“ODA KAYDI OLMAYAN ŞOFÖRLER DENETLENEMEYİOR”

Panelle ilgili kısa bir açıklama yapan Apaydın, “Şoförlük” kişisel bilgi ve beceriyi gerektiren ve bedeni çalışmaya dayanan bir meslek dalı olmalıdır. Nitekim 507 Sayılı Yasada meslek olarak kabul edilmiş ve ulaştırma sektöründe faaliyet gösteren esnaf odalarımızda kayıtlı üyeler iken 5362 sayılı yasanın “Odaya Kayıt Şartı” olarak vergi kaydını zorunlu kılması nedeni ile esnaf statüsünden çıkarılmış ve kendi hallerine terk edilmişlerdir. Şoförlere mesleki eğitim verilmesi ve mesleki faaliyetlerin denetlenmesi ancak şoförlerin meslek odasına kayıtlı olmasına bağlıdır. Çünkü oda üyesi olmayan bir kişinin belli bir standartta eğitilmesi ve denetlenmesi de mümkün değildir” dedi.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR