34.3 C
İstanbul
Çarşamba, Temmuz 17, 2024

Ahmet Turgut Buruk, NFTC Projesiyle Blockchain Dünyasına Adını Altın Harflerle Yazdı

- REKLAM -

Ahmet Turgut Buruk, İstanbul Shangrilla Bosphorus Hotel’de düzenlenen “Yılın En İyi İnovatif İş İnsanı / En İnovatif Genç Girişimcisi ödülüne layık görüldü.

Dünya finans dünyasında çığır açan projeleriyle adından söz ettiren Ahmet Turgut Buruk, NFT Combining (NFTC) adlı blockchain projesiyle tüm dikkatleri üzerine çekti. Kendisi, 17 Nisan 1993 tarihinde doğduğu Oğuzlar’ın yetiştirdiği başarılı isimlerden biri olarak, yüzme, güreş, satranç, atıcılık ve at biniciliği gibi pek çok spor dalında yetenekleriyle tanınıyor.*

Eğitim hayatını Samsun 19 Mayıs Üniversitesi ve Amerikan Üniversitesi’nde dış ticaret ve finans üzerine tamamlayan Ahmet Turgut Buruk’un kripto paralar, yapay zeka, blockchain, NFT ve metaverse gibi ilgi alanları bulunuyor. Ayrıca borsa ve dünya finansı konularında uzmanlaşmış bir isim olarak tanınıyor.

Türkiye’nin blockchain ve NFT dünyasında yarattığı çığır açan proje, Avrupa, Asya ve Amerika haber ajanslarında büyük bir yankı uyandırdı. NFT Combining (NFTC) isimli bu blockchain projesinin kurucusu olan Ahmet Turgut Buruk‘un liderliğindeki NFTC, dünya gündemine oturarak büyük bir başarıya imza attı.

Sosyal sorumluluk alanında, NFT Combining’in öncelikli hedefi topluma katkı sağlamaktır. Bu, NFT’ler aracılığıyla yeniden ağaçlandırma projelerini desteklemekten, doğal afetlerde yardım malzemelerini sağlamaya ve gıda yardımı paketlerini NFT’lerle satışa sunmaya kadar bir dizi aktiviteyi içerir. Proje ekibi, bu modelin toplumsal katılımı artıracağına, ihtiyaç sahiplerine gerekli yardımları sunacağına ve sosyal sorumluluk bilincini güçlendireceğine inanmaktadır.

- REKLAM -

Son Haberler

Diğer Haberler