31.4 C
İstanbul
Salı, Temmuz 16, 2024

Karagülle İnşaat CEO’su Kamuran Akbay Yeni Projeleri ile Adından Söz Ettiriyor

- REKLAM -

Karagülle İnşaat ve Kamuran Akbay Mühendislik CEO’su, inşaat sektörünün önemli isimlerinden olan mimar ve müteahhit Kamuran Akbay yeni projeleri ile adından söz ettiriyor. İnşaat sektörünü de derinden etkileyen, tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan ekonomik güçlüklere karşın çalışmalarını hızla sürdüren Kamuran Akbay beş yeni projesi ile gündemde.

İnşaat sektöründe saygın bir konuma ve  sahip olan Kamuran Akbay, pandemi döneminde de çalışmalarına devam etti. Akbay, İstanbul’da Tuzla ve Maltepe’de yeni projelere başlamış durumda ve geçirdiğimiz süreç ile ilgili “zorlu dönemler güçlü insanları ortaya çıkarır. Bizler de bu ülkenin vatandaşları olarak her türlü güçlüğe, ekonomik darlığa rağmen çalışmalı ve üretmeliyiz. Gerektiğinde fedakarlık yaparak, gerektiğinde çok çalışarak bu günleri de atlatacağız.” yorumlarını yaptı. Karagülle İnşaat CEO’su ve aynı zamanda bir mimar olan Kamuran Akbay yaptığı başarılı çalışmalarla artık alanının ileri gelen isimlerinden biri.

Kamu İhaleleri ile İtibarına İtibar Kattı!

Mimarlık alanında eğitimini başarılı bir şekilde tamamlamış olan Kamuran Akbay üç üniversite bitirdi. Bunun yanı sıra Akbay, inşaat sektörüne alaylı olarak giriş yaptı. Akbay yalnızca geçtiğimiz pandemi döneminde değil öncesinde de inşaat alanında ciddi çalışmalara imza attı. 21 yıldan bu yana inşaat sektöründe yer alan Kamuran Akbay 17 kamu ihalesi aldıklarını ve bu ihaleleri başarı ile tamamladıklarını kaydetti. Bu ihaleler sayesinde Akbay, sektöründe itibarına itibar kattı.

Çalışmaları hakkında, Karagülle İnşaat CEO’su Akbay: “Kendimi bölgeme ve ülkeme adadım. Binlerce aileyi ev sahibi yaptık. Şimdiye kadar, 4.900 konut ürettik. Sadece bütçesi uygun olan vatandaşlarımızı değil, dar bütçeli vatandaşlarımızı da ev sahibi yaptık. Bunun mutluluğu da bizlere yetiyor” dedi.

Kamuran Akbay: “Mükemmeli hedeflemezseniz başarıyı yakalayamazsınız.”

Çalışkanlığı ve azmi ile örnek olan Akbay; “Aynı zamanda mimar olduğum için tüm projelerimin çizimlerini kendim yapıyorum. İnşa edeceğim yer ile bütünleşiyorum. Kendim oturacakmışım gibi, çocuklarımı, eşimi, ailemi düşünerek çizim yapıyorum. Rahatlığı, konforu, işin kalitesini belirlememde en büyük etken kriterlerim.” dedi.

Buna ek olarak Akbay, başarıyı yakalamak için mükemmeli hedeflemenin gerekli olduğunu ve ürettikleri konutların bu nedenle hızlıca satıldığını da ekledi. Ayrıca bu bakış açısının güven ve itibar olarak kendilerine döndüğünü de ifade etti.

Karagülle İnşaat CEO’su Kamuran Akbay: “Verdiğimiz tüm sözleri tuttuk.”

Proje çizimlerini kendi yapan Kamuran Akbay; “İstanbul’da 2023 yılı sonuna kadar 2 bin konut üretmiş olacağız. Pandemiye rağmen durmadık ve çalıştık. Tüm dünyaca zorlu bir dönemden geçtik. Ancak verdiğimiz bütün sözleri tuttuk. Sektörümüzde hep daha iyi olmayı hedefledik. Bunun için de mesai gözetmeksizin çalıştık” dedi.

Karagülle İnşaat ve Akbaylar Mimarlık CEO’su Kamuran Akbay’ın İstanbul’da devam etmekte olan projeleri Tuzla, Ataşehir, Kartal, Maltepe ve Etiler’de bulunuyor.

- REKLAM -

Son Haberler

Diğer Haberler