15.6 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 22, 2024

3. Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi Zirvesi 20 Şubat 2020’de

- REKLAM -

3. Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi Zirvesi, 20 Şubat 2020 tarihinde BTK Konferans Salonu Ankara’da yapılacak.

Türkiye Bilişim Derneğinden yapılan açıklamada ‘TBD olarak ülkemizin tüm kurum ve kuruluşlarını ve toplumun her kesimini ilgilendiren Siber Güvenlik konusunu öncelikli çalışma alanlarımızdan biri olarak görmekteyiz. Ulusal seviyede siber güvenlik kapasitesinin arttırılmasının sürdürülebilir ve güçlü bir siber güvenlik ekosistemi ile mümkün olacağı düşüncesiyle, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile iş birliği içinde, 20 Şubat 2020 tarihinde TBD “Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi Zirvesi”nin ücüncüsü düzenlenecektir.

Zirvede; “Kamuda Siber Güvenlik Stratejileri”, “Dijital Dönüşümde Siber Güvenlik: Yapay Zeka ve Kayıt Zinciri” ve “Küreselleşmede Veri Güvenliği” oturumlarında kamu, özel sektör ve üniversitelerimizin yöneticileri, öğretim üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siber güvenlik uzmanları ve öğrenciler tarafından siber güvenlik ekosisteminin geliştirilmesine yönelik konular teknoloji, süreç, insan, toplum ve hukuki boyutları ile tartışılacak ve ortak akıl oluşturulacaktır’ denildi.

- REKLAM -

Son Haberler

Diğer Haberler