İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

54 kişi sertifika almaya hak kazandı

MARKA tarafından her bir ilçede ilçe teşkilatlarında çalışan kişilerden oluşan birer Proje Ekibi kurulması ve kurulan ekiplere KASEM (Kalkınma Ajansı Sürekli Eğitim Merkezi) kapsamında İleri Düzey Proje Hazırlama Eğitimi verilmesi amacıyla Kocaeli ilçelerinden başlamak üzere çalışmalar yürütülmekte. Bu kapsamda, Kocaeli için her bir ilçe kaymakamlığından Proje Ekibi bilgileri toplanmış ve eğitim takvimi belirlendi. Belirlenen takvim çerçevesinde, ilçe Proje Ekiplerinin katılımı ile 5’er günlük İleri Düzey Proje Hazırlama Eğitimleri düzenlenmekte.

Proje Başvurusu Şartı Aranıyor
İlki Karamürsel ilçesinde 15-18 ve 25 Haziran tarihlerinde düzenlenen eğitimin ikincisi 22-25 Haziran ve 2 Temmuz tarihlerinde İzmit’te gerçekleştirildi. Bu eğitimlerde Karamürsel, Gölcük, İzmit ve Başiskele Proje Ekiplerine proje formu hazırlama ve başvurma süreçlerine dair detaylı bir Program takip edildi. Söz konusu Programda; 4 günlük eğitim ile 1 günlük eğitim arasında yaklaşık 10 günlük bir ara verilmiş ve bu arada katılımcıların herhangi bir destek programına sunmak üzere proje formlarını doldurmaları beklenmiştir. Eğitimlerin sonunda, Proje formunu dolduran ve yeterli katılımı gösteren katılımcılar arasından toplam 54 kişi sertifika almaya hak kazandı.

İleri Düzey Proje Hazırlama Eğitimleri Devam Edecek!
Karamürsel, Gölcük, İzmit ve Başiskele Proje Ekiplerinin yanı sıra, Kocaeli ilinin diğer ilçe kaymakamlıkları tarafından ismi bildirilen Proje Ekiplerine yönelik eğitimler 2015 yılı içerisinde devam edecek. Bu eğitimlere katılımda temel unsur; Proje Ekibinde yer almak üzere kişilerin ilgili kaymakamlık tarafından belirlenmiş olması. İlçe kamu kurumu çalışanlarını hedef alan söz konusu Proje Ekibi eğitimlerinin başta Düzce olmak üzere diğer illerde de yaygınlaştırılması hedeflenmekte.

KASEM eğitimleri hızla devam ediyor!
Karamürsel ve İzmit’te düzenlenen 5’er günlük eğitim ile beraber; KASEM kapsamında 2015 yılında düzenlenen eğitim organizasyonlarının sayısı 41’e, bu eğitimleri başarıyla tamamlayarak sertifika alanların sayısı ise 1.106’ya ulaştı. Hedefi Doğu Marmara Bölgesi illerinin tamamında insan kaynaklarının gelişimine katkı sağlamak üzere ücretsiz eğitimler organize etmek olan KASEM’i takip etmek için TIKLAYINIZ.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın