34.3 C
İstanbul
Çarşamba, Temmuz 17, 2024

Aktaş Holding, Özbekistan’da son teknoloji ürünlerini sergileyecek

- REKLAM -

Aktaş Holding’in Yapı Grubu’nda bulunan ve EPDM membran üretiminde ülkemizin ilk ve lider üreticisi olan Ak-İzo Yalıtım Sistemleri, uluslararası arenaya gözünü dikti. Lineflex markasıyla sektörün Türkiye’deki en büyük pazar payına sahip olan şirket, yeni nesil su yalıtım çözümleri sunan son teknolojili ürünleriyle, Özbekistan’ın en büyük yapı ve inşaat fuarı UzBuild’de yerini alacak.

Sektörde ilk niteliği taşıyan renkli EPDM membran üretimi gerçekleştirdiklerini kaydeden Aktaş Holding CEO’su İskender Ulusay, “Lineflex markalı yeni geliştirdiğimiz kendinden yapışkanlı EPDM membran ile uygulama artık çok daha kolay olacak ve zamandan tasarruf sağlanacak” dedi.

Bursa, 21.02.2020 – Faaliyet gösterdiği sektörlerde sahip olduğu markalar ile dünya liderleri arasında yer alan Aktaş Holding, global vizyonu kapsamında bünyesinde yer alan tüm markalarıyla uluslararası pazarlarda boy göstermeye devam ediyor.

Aktaş Holding’in Yapı Grubu’nda bulunan ve EPDM membran üretiminde ülkemizin ilk ve lider üreticisi olan Ak-İzo Yalıtım Sistemleri, uluslararası arenaya gözünü dikti.

Lineflex markasıyla sektörün Türkiye’deki en büyük pazar payına sahip olan şirket, yeni nesil su yalıtım çözümleri sunan son teknolojili ürünleriyle, Özbekistan’ın en büyük yapı ve inşaat fuarı UzBuild’de yerini alacak.

25-28 Şubat tarihleri arasında Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te düzenlenecek olan UzBuild 21. Uluslararası Yapı ve İnşaat Fuarı’nda, ileri teknoloji ve çevreci Lineflex markasıyla yer alacak olan Ak-İzo; fuar süresince Hall 4, G142 no’lu stantta ziyaretçilerini ağırlayacak.

İş potansiyelini artırma hedefi

Firma ve fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Aktaş Holding CEO’su İskender Ulusay, “AK-İZO Yalıtım Sistemlerinin ana faaliyet konusu, su izolasyonu için EPDM kauçuk esaslı membran üretimi ve satışı olup, buna ilaveten su izolasyonu için tamamlayıcı ürünler ve yenilikçi ses ve kimyasal bariyerler üzerine çalışmalarımız bulunmaktadır. 2020 yılında farklı coğrafyalardaki iş potansiyelimizi arttırmayı hedefliyoruz. Uluslararası fuar katılımları ile hem mevcut hem de yeni ürünlerimizi sektörle buluşturmayı hedefledik” dedi.

Uygulama kolaylığı ve zaman tasarrufu

Ak-İzo’nun yeni geliştirdiği ürünlerle ilgili bilgiler veren Ulusay, “Lineflex markalı yeni geliştirdiğimiz kendinden yapışkanlı EPDM membran ile uygulama artık çok daha kolay olacak ve zamandan tasarruf sağlanacaktır. Ayrıca, uygulama tekniği gereği zamanla oluşan su izolasyon problemleri de ortadan kalkmış olacaktır. Hem yatayda hem dikeyde; çatı, cephe, dere, oluk, gizli dere, perde ve baskı çıtası üstüne, çok uzun ömürlü izolasyon sağlanabilecek bu yeni ürünle, ekstra yapıştırma maliyetlerinden tasarruf sağlanmış olacaktır. Özetle, kendiliğinden yapışan EPDM membran ile beklentileri yeniden belirlemiş olmayı hedefliyoruz. Bunun dışında; inovatif ürün geliştirme planlarımız arasında su izolasyonu için likit ürünler bulunmakta olup, özellikle çift kompenantlı çözüm önerimiz ön plana çıkmaktadır. Özellikle temel bohçalama ve perde su izolasyonlarında, membranlardan sonra en çok tercih edilen ürün olarak, bitüm çimento modifiyeli, tam esnek, 2k çift kompenantlı, sürme su izolasyonu yer almaktadır” dedi.

Sektörde ilk renkli EPDM

“Uygulama kolaylığı ve hata olasılığının düşük olması ile inşaat sektöründe özellikle konut ve betonarme yapılarda tercih edilen bu ürüne, AK-İZO olarak inovatif bir yaklaşımla çok daha etkili, pratik ve kaliteli bir ürün geliştirme çalışması içerisindeyiz” diyen İskender Ulusay, “Bu ürün, çok kısa süre içerisinde püskürtme yöntemiyle uygulama noktasında kürlenen ve hem su hem ses izolasyonu sağlayabilen, çok uzun ömürlü, girilmesi zor uygulama alanlarında bile kolaylıkla uygulanabilen, yapı ve uygulamacı dostu bir üründür. Bu ürünümüzün de zaman ve işçilik maliyetlerinde büyük tasarruf sağlayacağını öngörüyoruz. Tüm bunların yanında, sektörde ilk niteliği taşıyan renkli EPDM membran üretimi gerçekleştiriyoruz. EPDM membranlarımıza, istenilen ral koduna göre renk verebilmekte ve bu sayede, dokusunun ve renginin korunması istenilen renkli çatı uygulamalarında, su geçirimsiz, sürekli UV ve ozon dayanımlı, üzerinde yürünebilir, uzun ömürlü, yapısal kararlılığı olan, korunaklı ve su geçirimsiz çatılar elde edilebilmektedir. Bu anlamda, fuarda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi hedefliyoruz” ifadelerine yer verdi.

- REKLAM -

Son Haberler

Diğer Haberler