34.3 C
İstanbul
Çarşamba, Temmuz 17, 2024

Arma Kontrol’den Türkiye’de bir ilk: Güneş enerjisiyle çalışan mobil road blocker!

- REKLAM -

Arma Kontrol, Türkiye’de bir ilke imza atarak güneş enerjisiyle çalışan mobil road blocker geliştirdi. Jeopolitik gelişmelerin geçici veya anlık güvenlik sınırı oluşturma ihtiyacını artırdığını söyleyen Arma Kontrol CEO’su Koray Kartal, standart bir otomobille istenilen yere taşınabilen ve kazı gerektirmeyen mobil road blocker’ın, entegre güneş panelleri sayesinde elektrik hattı olmayan bölgelerde dahi kesintisiz güvenlik sağladığını dile getirdi

Tamamı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibiyle yüksek teknolojili ürünler geliştiren Arma Kontrol, bir ilke imza attı. Türkiye’nin ilk güneş enerjisiyle çalışan mobil road blocker’ı, her türlü araçlı saldırıya karşı alanların güvenliğini sağlamak amacıyla tasarlandı.

“Anlık ve geçici güvenlik ihtiyacı artıyor”

Mobil road blocker’ın devlet binaları, askeri tesisler, havalimanları, üretim tesisleri gibi alanlarda üst düzey güvenlik sağladığını söyleyen Arma Kontrol CEO’su Koray Kartal,Dünya genelinde yaşanan gerilimler nedeniyle ülkelerin güvenlik ihtiyacı artıyor. Bu durum genel güvenlik önlemlerinin yanı sıra geçici veya anlık sınır noktası oluşturma ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Biz de bu doğrultuda standart bir otomobille dahi ilgili bölgeye taşınabilecek mobil road blocker’ı geliştirdik. Kazı ve betonlama işlemi gerektirmeyen ürün yalnızca birkaç dakika içinde kurulabiliyor. Olası bir saldırıda yüksek hızdaki bir aracın bile zarar görmesini ve durmasını sağlıyor. Mobil road blocker sınır güvenliğinin yanı sıra açık alan organizasyonlarında da güvenliği en ileri seviyeye taşıyor” dedi.

“Elektrik altyapısı olmayan bölgelerde dahi kesintisiz hizmet veriyoruz”

Mobil road blocker’a entegre edilen güneş paneli sistemi hakkında da bilgi veren Koray Kartal, “Elektrik altyapısı olmayan veya sık elektrik kesintisi yaşanan bölgelerde, sistemin durmaksızın çalışması için güneş paneli kullanmaya başladık. Güneş enerjisiyle sınırsız çalışan ürün, kendi kendine elektrik üretebiliyor. Bu sayede eksi 35’e varan havalarda dahi güvenlikten ödün vermiyoruz. Güneş enerjisinden yararlanıldığı için doğaya saygılı ve sürdürülebilir olan ürünümüz, güvenlik sistemlerinde yeni bir dönem başlatacak” açıklamasında bulundu.

Güneş enerjisiyle çalışan mobil road blocker hakkında detaylı bilgiye www.armakontrol.com adresinden ulaşılabilir.

- REKLAM -

Son Haberler

Diğer Haberler