34.3 C
İstanbul
Çarşamba, Temmuz 17, 2024

‘Bakanlığın kayıtsız kalmayacağına inanıyoruz’

- REKLAM -

KOTO Başkanı Necmi Bulut ve beraberindeki heyet, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürü Mahmut Gürses’i ziyaret ederek, üyelerin yaşadığı sorunlar ve çözüm önerileri üzerine kapsamlı dosya sundu

Kocaeli Ticaret Odası, üyelerin ticarette karşılaştıkları talep ve sorunlarını ilgili makamlara ulaştırmaya, çözümü noktasında da öneri sunarak takipçisi olmaya devam ediyor. Bugüne kadar sayısız girişimde bulunan KOTO, hazırladığı kapsamlı dosyalarla kanun yapıcı ve düzeltici mercilere de kılavuzluk ediyor.

GENEL MÜDÜR GÜRSES İLE GÖRÜŞME

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mikail Kayacı ve 15. Meslek Komitesi’nden Meclis Üyesi Yıldırım Yılmaz’ın yer aldığı heyet, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürü Mahmut Gürses’i ziyaret ederek, konu ile ilgili hazırlanan dosyayı iletti.

DOSYANIN KONU BAŞLIKLARI

Kocaeli Ticaret Odası’nda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın hizmet alanından etkilenen tüm sektörlerin ortak görüşleriyle hazırlanan dosyada, Karayolu Taşımacılık Faaliyetleri Mesleki Yeterlilik Yönetmeliği, Karayoluyla Tehlikeli Madde Taşıyan Araç Şoförlerine Yönelik Mesleki Yeterlilik Eğitimi Yönergesi, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hakkında Tebliğ ve Karayolu Taşıma Yönetmeliği’nde üyelerin karşılaştıkları sorunlar paylaşıldı.

‘BAKANLIĞIMIZIN KAYITSIZ KALMAYACAĞINA İNANIYORUZ’

Ziyarette yaptığı konuşmada, raporda yer alan sorunların çözülmesinin önemine vurgu yapan Başkan Bulut, “Bu rapor üyelerimizin ve sahanın görüşleriyle, titizlikle hazırlanmıştır. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’mızın iş dünyamızın taleplerine kayıtsız kalmayacağına yürekten inanıyoruz. Hepimizin gayesi bir ve tek; Ekonomisi daha güçlü şehirler ve Türkiye” ifadelerine yer verdi. KOTO heyetini ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürü Mahmut Gürses Mahmut Gürses, rapor ve bilgilendirme için teşekkür etti.

- REKLAM -

Son Haberler

Diğer Haberler