27.8 C
İstanbul
Salı, Temmuz 16, 2024

Co-Work İle Sektör SAÜ Kampüs’te

- REKLAM -

Sakarya Teknokent tarafından, üniversite öğrencilerini ve sanayiyi bir araya getiren “co-work”un ikincisi düzenlenecek.

Sakarya Teknokent’in organize ettiği, lisans son sınıf öğrencileri tarafından sunulan sektör odaklı tasarım ve bitirme çalışmaları ile üniversite-sanayi iş birliği ve TÜBİTAK Destekli 2209-B (Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği) Programı’na başvuru sayısının arttırılması amacıyla “co-work 2’ etkinliği düzenlenecek. Etkinlikte, Sakarya Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ile katılımcı firmaları arasında potansiyel iş birliği ve proje fikirlerinin arttırılması hedefleniyor.

Endüstri, Elektrik-Elektronik, Makine, Malzeme ve Metalurji, Çevre Mühendisliği ve Kimya bölümlerinin katılımıyla 28 Şubat günü SAÜ Turgut Özal Kültür ve Kongre Mekezi’nde gerçekleşecek “co-work-2” etkinliğine, Ak Gıda, Ak-Pres Otomotiv, ASAŞ Alüminyum, Gedik İleri Döküm Teknolojileri, Kar Metal, OTOKAR Otomotiv ve Savunma Sanayi, Talu Tekstil, Ultimate Taşımacılık Ekipmanları, TEKYAZ, Digimode Bilişim, Simofis Mühendislik, Özbir Vagon, FADA Mühendislik ve Makine firmalarının katılımcı olacak.

Son dönemde Sakarya Teknokent olarak üniversite-sanayi iş birliği konusunda önemli işlere imza attıklarını dile getiren Sakarya Teknokent Genel Müdürü Dr. Yakup Köseoğlu, “SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al’ın araştırma üniversitesi olma yolunda koyduğu hedef doğrultusunda, Sakarya Teknokent olarak birçok etkinlik düzenledik ve devam ediyoruz. Co-work ise üniversitemizin sahip olduğu bilimsel deneyim ile sanayiyi bir araya getirerek, sanayinin ihtiyaçlarına çözüm üretmek” dedi.

- REKLAM -

Son Haberler

Diğer Haberler