İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

E-Mesleğim Var Projesi Almanya Ziyareti Gerçekleştirildi

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından başvurusu yapılan “e-mesleğim var” isimli proje Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Arttırılması Hibe Programı kapsamında destek almaya hak kazandı.

Proje kapsamında lojistik ve taşımacılık alanında yurt dışındaki iyi uygulama örneklerinin transferi, lojistik alanında en az 10 derse ait e-öğrenme materyallerinin hazırlanması, lojistik ve taşıma alanındaki öğretmenlerin ve öğrencilerin kapasitesinin artırılması, lojistik ve taşıma alanındaki mesleki eğitimde farkındalığın artırılması hedeflenmekte.

Lojistik Sektöründe Organizasyonel, Mekansal Ve Operasyonel Uygulamalar Yerinde Görüldü
Proje kapsamında iştirakçi okul olan Yuvacık Mehmet Süha Uçar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğretmenleri, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu akademisyenleri ile MARKA uzmanlarının katılımı ile Almanya’nın Hamburg ve Dortmund limanları ile karayolları üzerindeki depolama merkezleri ziyaret edildi. Ziyaretler kapsamında Almanya’nın lojistik sektöründe organizasyonel, mekansal ve operasyonel uygulamaları yerinde irdelenmiş, ziyaret edilen kurumlarda Türkiye’den öğrencilerin bu kurumlarda staj yapma imkanları üzerinde görüşmeler yapıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın