32.1 C
İstanbul
Çarşamba, Temmuz 17, 2024

Erdoğan: Sakarya yeme içme konaklama sektöründe güçlü bir şehir

- REKLAM -

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yiyecek, İçecek ve Konaklama sektörü temsilcilerinin oluşturduğu 5. Meslek Komitesi sektörel istişare toplantısında üyeleri ile bir araya geldi.

SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve 5. Meslek Komitesi Üyesi Gökhan Tiryaki ve Komite Üyeleri; Fatih Genç, Akif Akyıldız, Gökçe Yıldızlı, İffet Hacıeyüpoğlu, Mustafa Enes Numal, Ceyhun Eser, Murat Küçük’ün organizasyonu ile gerçekleştirilen istişare toplantısı, yaklaşık 500 kişilik yoğun katılımla gerçekleştirildi.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Yönetim Kurulu Üyeleri, 5. Meslek Komitesinden SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Tiryaki ve Komite Üyelerinin ev sahipliğini yaptığı toplantıya; AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan, Serdivan Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik ve 5. Meslek Grubu üyesi sektör temsilcileri iştirak etti.

Yoğun katılım ve ilgi gösterilen istişare toplantısında SATSO çalışmaları, sektör içi sorunlar ve çözüm önerilerine yönelik fikir alışverişinde bulunuldu.

“Bizim başarı anlayışımız üyelerimizin ve şehrimizin sorunlarının çözümü ile orantılıdır”  

Toplantının açılış konuşmasını yapan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ise şehirde önemli bir azınlığı temsil eden 5. meslek komitesine mensup işletmelerin taleplerine şehrin erkleri tarafından önem verilmesinin memnun edici olduğunu belirterek şunları dile getirdi: “Çok kalabalık ve hoşumuza giden bir yoğunluk var, katılan herkese teşekkür ediyorum. Şehrin en büyük ailesi ve sivil toplum kuruluşu olan SATSO üyeleriyle çok daha güçlü. Bu büyüklük bir azamet değil bizlere çok büyük ve önemli sorumluluklar da yüklüyor. Meslek Komitelerimiz ne kadar çalışır, üyeleriyle iyi iletişim kurar ve sorunları öğrenirse Yönetim Kurulu olarak bizlere de yapacak o kadar iş çıkar. Bu nedenle komitelerin ciddi şekilde çalışması gerekiyor ki yönetim olarak bizler de sorunları bilip çözelim. Sektörünüzün sorunu bizim sorunumuzdur. Bizim başarı anlayışımız üyelerimizin ve şehrimizin sorunlarının çözümü ile orantılıdır.   Sakarya Anadolu’da rekabet ettiği birçok ilden daha avantajlı bir konumda. Her zaman dediğimiz gibi üretimin devam etmesi sizler gibi herkesin işine olumlu yansır. Sanayi, tarımın yanında artık ciddi bir turizm şehriyiz.

99 depreminden sonra bu kadar yoğun bir büyümenin asıl nedeni şehrimizde istişare kültürünün yoğunlaşmış olmasıdır. Bizler akıl birliğinde şehrin daha yaşanabilir olması için istişare ediyoruz. Ben bu istişare kültürünü devam ettireceğime dair kendi adıma söz veriyorum başkanlarımız da bunun sözünü verecektir. Katılan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

“Sakarya her alanda kabuğunu kırmış bir şehir”

Serdivan Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, “Sakarya her alanda kendi kabuğunu kırmış birçok sektörde öne geçmiş, insan birikimini hep pozitif yönde kullanan ve her geçen gün daha ileriye gitmek için çalışan bir ildir. Sakarya değişimden üzerine düşeni aldı. Şehrimiz öyle bir şehir ki tek alanda tek sektörle adlandıramayız. Sanayiyi, tarımı, turizmi yok saymadan birini tercih etmeyip bunların kendi içinde birbirini desteklediğini unutmamalıyız. Bu şehrin dinamikleri, yöneticileri, STK’ları, siyasetçileri ve sektör temsilcilerinin her birini fikrini masaya yatırması lazım. Sık sık bir araya gelerek akıl birliği içinde kararlar vermemiz şehrimizin menfaatine olacaktır. Şehrimize katkı sunabilecek herkese kapımızın açık olduğunu ifade etmek istiyorum.

5. meslek komitemizin sorunları olmak üzere sadece sorunları çözmek değil daha güzelini nasıl yapabiliriz konusunda projelere açığız. 3 dönemdir Serdivan belediye başkanlığını yapıyorum ve sektörün faaliyeti çoğunlukta ilçemizde konumlanıyor. Daima sektörün önerilerini dinleyip karar vermeye çalıştık. Hepimizin farklı görüşü olabilir ancak baktığımız yer aynı, görmek istediğimiz aynıysa kimin ne düşündüğü önemli değil. Ülkemize milletimize katkı sağlayacak her projenin ve sözün duruşun arkasında olacağız.” ifadelerini kullandı.

Sakarya Milletvekili Erdoğan; “Sakarya yeme içme konaklama sektöründe güçlü bir şehir”

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan, “Burada eski günlerimi hatırladım; ben de uzun yıllar gıda ve hizmet alanında faaliyet gösterdim. Zor bir sektör, kalifiye eleman, sürekli eleman bulmanın, işletmeci olmanın zor olduğu bir sektör. Buna rağmen Sakarya’nın bu alanda güçlü bir şehir olduğunu düşünüyorum. Bu konuda başarılıyız. Bugün burada bu güzel birliktelik toplantısının bir çıktısı olmasını umuyorum. Bizler de şehrin siyasi temsilcileri olarak bu toplantının çıktılarına katkı sağlamak istiyoruz. Bize bir rapor verirseniz biz de katkı sağlayıp sorunlara yönelik sorumluluk alabiliriz. Biz 22 yıldır Sakarya’mıza hizmet veriyor ve siyaset yapıyoruz. Derdimiz şehrimizin daha da gelişmesi içindir. Biz siyasiler olarak daima SATSO ile yakın temas içerisindeyiz. SATSO paylaşımcı ve iş odaklı bir kuruluş olarak şehrimize çok ciddi katkılar veriyor ve hizmetler yapıyor. Bir siyasetçi çözümleri kadar başarılıdır. Çözüm getirmek için sorunların aktarılması gerekiyor ve bu anlamda SATSO gibi kurumlar çok önemi işler yapıyor.” dedi.

Toplantının devamında tüm katılımcılara sorun ve beklentilerini belirtmeleri için anket dağıtıldı. Aynı anket SMS olarak elektronik ortamdan da gönderildi. Katılımcılar beklenti, talep ve sorunlarını belirttiler. Anket cevaplarına yönelik hazırlanacak rapor ile 5. Meslek Komitesinin çalışma yol haritası belirlenecek.

- REKLAM -

Son Haberler

Diğer Haberler