8.9 C
İstanbul
Perşembe, Şubat 22, 2024

Esen Ermiş Ertürk: İşini Düzgün Yapanları Bulmak Giderek Zorlaşıyor!

- REKLAM -

İş dünyasının önemli ismi Esen Ermiş Ertürk ile 2024 ekonomisini konuştuk. Hem lojistik sektörünün önemli isimlerinden Erdoğan Ermiş’in kızı olması ve üniversite yıllarından önce de iş hayatında yetişmiş olması, hem de siyasetteki tecrübesi dolayısıyla değerlendirmeleri ufuk açıcı nitelikte.

-2024 yılı için makro ekonomideki en temel başlık enflasyon olmaya devam edecek.

-Çoğu büyük ekonominin 2024’te 2023’e göre daha yavaş büyüyeceğini, ancak faiz indirimleri, enerji ve gıda fiyatlarının düşmesi ve normalleşen tedarik zincirlerinin küresel bir durgunluğu engelleyeceğini öngörüyoruz

-Yapay zeka 2024 yılında en çok konuşacağımız başlıklar arasında yerini alacak.Küresel çapta ve neredeyse her sektörde önemli  yatırrımlar yapılacak gibi görünüyor.

-İşini düzgün yapanları bulmak geröekten çok zor hatta neredeyse imkansız hale geldi.Burada bahsettiğim sanayi üretiminde ihtiyacımız olan ara eleman açığımız değil!Ahlaklı,dürüst iş yapan tüccar,işçi,esnaftan bahsediyorum.Şüphesiz ticaret kar amacıyla yapılıyor ancak son yıllarda kalite düşüyor her anlamda anlayabilirsiniz .Enflasyondan kaynaklı değil ahlakla ilgili sorun büyüyor diye düşünüyorum.

-Rusya/Ukrayna savaşı ardından Gazze ve Pasifik Okyanusu’nda muhtemel gelişmeler küresel çapta lojistik sektörünü,ihracatla büyüme rakamlarını olumsuz etkileyecektir.Ancak Türkiye olarak bizler alternatif pazarlarımızı çoktan oluşturduğumuz için bu süreci az hasarla atlatacağız.

- REKLAM -

Son Haberler

Diğer Haberler