8.7 C
İstanbul
Salı, Aralık 5, 2023

Eylül Ayında Tercih Edilen Renkler Nelerdir?

- REKLAM -

Eylül ayının başlangıcı ile sonbahar esintileri hissedilir oldu. Kışın ön hazırlığı olarak bilinen sonbahar genelde pastel tonların kullanıldığı mevsimdir.

 Eylül Ayı Moda Renkler Nelerdir?

 Kışın habercisi olan sonbahar mevsimi Eylül ayı ile birlikte başlamaktadır. Genellikle pastel renklerin kullanıldığı mevsimdir. Trençkotlar, yağmurluklar tercih edilir. Kıyafet tasarımlarında koyu renkler ön plana çıkmaktadır. Bunlar daha çok kahve ve kahve tonları olarak gözümüze çarpar. Bunun yanında haki yeşili ve yeşilin birçok tonu da kullanılan renkler arasındadır.

 Hangi Renkler Nerede Kullanılıyor?

 Dış kıyafetlerde daha çok koyu renk tercih edilir. Mont, kaban, yelek gibi giysilerde koyu ve pastel tonlar tercih edilir. Yine aynı şekilde kiremit rengi de kullanılmaktadır. Son dönemde oldukça fazla kullanılan renkler arasındadır. Sonbahar denince akla gelen ilk renkler toprak renkleridir. Kıyafet tasarımlarında da dikkat edilirse çok kullanılagelmiştir.

 Sonbaharda yaprakların dökülmesiyle caddeler sarı, turuncu, kahverengi yapraklara bürünüyor. Bu durumdan esinlenerek sonbahar modasının oluştuğunu görüyoruz. Hemen hemen her yıl kahverengi, turuncu, sarı gibi renklerin kreasyonlarda oldukça fazla olduğu gözlenmektedir. Bu renklerin her yıl kullanılması modasının hiç geçmediğini göstermektedir.

 Kadın ve erkek giyim sektöründe de bu tonlar çok kullanılmaktadır. Özellikle son yıllarda tasarımlar üzerinde bu renkleri görmek mümkündür. Sadece giyim noktasında değil takı ve aksesuarlarda da çok sık kullanılmıştır. Kemer, ayakkabı, çanta gibi aksesuarlarda bu sonbahar renkleri tercih edilmiştir.

 Son yıllarda Eylül ayında kullanılan renkler bunlarla sınırlı kalmamıştır. Bunun yanında beyaz, kırık beyaz, bej renkleri de ön plana çıkmıştır. Bu renkler hemen hemen her üründe kullanılmıştır. Bej rengi pantolonlar üzerine koyu renklerle kombin edilmiştir. Bot ve spor ayakkabılarında da kullanılmıştır.

Bu ürünlere mağazalardan ya da internet üzeri online sayfalardan ulaşabilirsiniz. Eylül ayı itibariyle sonbahar başlamış durumdadır. Mağazaların vitrinler sonbahar renkleri ile donatılmıştır. Bu ürünlere her yerde ulaşabilirsiniz. Çeşitli mağazalarda, alışveriş merkezlerinde bu ürünlere ulaşmak kolaydır.

 Bu alışveriş merkezlerinden biri de nevçarşı üsküdar alışveriş merkezidir. İçerisinde birçok farklı ürün ve malzemeyi bulmak mümkündür. Aradığınız her ürünü kolaylıkla bir arada bulabileceğiniz bir merkezdir.

- REKLAM -

Son Haberler

Diğer Haberler