27.8 C
İstanbul
Salı, Temmuz 16, 2024

Fortinet, Google Cloud ile İşbirliğini Artırıyor

- REKLAM -


Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet® (NASDAQ: FTNT), iş yükleri ve uygulamaları için Google Cloud Platform’a (GCP) geçiş yapan müşterilerini göz önünde bulundurarak Google Cloud ile bulut güvenliği portföyünün entegrasyonunu artırdığını duyurdu. Kapsamı genişletilen entegrasyonda müşterilerin Fortinet’in Güvenli SD-WAN’ı ile dağıtık şubelerini GCP ile bağlamak için yeni referans mimarileri ve Google Cloud Marketplace’teHizmet olarak FortiWeb Cloud WAF bulunuyor.
 
Gartner’ın tahminlerine göre 2019’un sonunda teknoloji sağlayıcılarının yeni yazılım yatırımlarının yüzde 30’u, modern bulut bilişim özelliklerinden faydalandıran yazılımlardan (cloud-first) sadece bulut bilişim çözümlerini kullanan yazılımlara (cloud-only) kayacak. Bulut gün geçtikçe kurumlar için çok daha önemli hale gelmeye devam ediyor. Dolayısıyla güvenliğin de her aşamada göz önünde bulundurulması gerekiyor. Bulutu benimseyen şirketler, eğer ağ altyapısında tutarlı bir çoklu bulut güvenliğine sahip olmazsa, tehditlerin de arttığı genişleyen bir dijital tehdit zeminiyle karşı karşıya kalıyor. Şirket içi ve bulut ortamlarında görünürlükten ödün veren parçalanmış bir yönetim sistemi kullanıldığında risk daha da büyüyor.
 
Fortinet, son kullanıcılar için bu güçlüğü ortadan kaldırmak amacıyla Google Cloud’la birlikte çalışarak bulut güvenlik çözümlerini GCP ile entegre ediyor. Fortinet’in bulut güvenlik portföyü, Fortinet Security Fabric‘in bir parçası olarak tek bir yönetim sistemiyle yönetiliyor. Böylece BT ekipleri, genişleyen saldırı zemininde kapsamlı görünürlük ve birleşmiş yönetim imkanlarına sahip oluyor.
 
Güvenliği Geliştiriyor ve Bulut ile Güvenli Bağlantıyı Hızlandırıyor
 
Fortinet, Google Cloud ile birlikte çalışarak aşağıdakileri sunuyor:

  • Fortinet, müşterilerinin tesislerini Güvenli SD-WAN çözümünü kullanarak GCP’ye bağlayabilmeleri için referans mimariler tanıttı. Fortinet’in Güvenli SD-WAN yaklaşımı, güvenliği ve SD-WAN özelliklerini tek bir üründe buluşturuyor. Bu referans mimarisini kullanan müşteriler GCP için bulut ile güvenli bağlantı kurabiliyor, şirket içindeki ve GCP’deki Google Anthos hizmete alımları arasında yüksek hızlı ve güvenli bağlantıya sahip oluyor. Ayrıca Fortinet Güvenli SD-WAN çözümü üzerinden ofis bağlantıları için SSL denetimi sunuyor. Fortinet’in Güvenli SD-WAN çözümü, müşterilere gelişmiş kullanıcı deneyimi ve çeşitli konumlarda güvenlikten ödün vermeden daha uygun maliyetli, optimize edilmiş WAN yönetimi sağlıyor.
  • Fortinet Hizmet olarak FortiWeb Cloud WAF, Google Cloud Platform’da erişime açıldı. Hizmet olarak FortiWeb WAF, GCP temelli web uygulamaları için öğrenen makineleri kullanan kolay ve etkili güvenliğin yanı sıra gelişmiş sıfırıncı gün koruması sunuyor. Aynı zamanda kullanıcılar, güvenlik ilkelerinin hassas ayarlarını kolayca yapma ve web kaynaklarını koruma imkanına sahip oluyor. Müşteriler, GCP uygulama pazarından doğrudan aktifleştirilebilen Fortinet’in Cloud WAF çözümüyle uygulamaları hızlı bir şekilde koruyabiliyor. Fortinet, güvenlik portföyü kapsamında halihazırda FortiGate Yeni Nesil Güvenlik DuvarıFortiManagerFortiAnalyzer ve FortiWeb ürünleri sunuyor.
  • Fortinet’in FortiCWP’si, gelişmiş iş yükü koruması ve görünürlük sunmak için GCP’nin Bulut Güvenlik Komut Merkezi’yle entegre oluyor. Fortinet’in FortiGuard temelli tehdit istihbaratı FortiCWP, müşterilerin tehditleri ve anormallikleri tespit edebilmeleri için GCP’deki aktivite ve veriler üzerinde derin analiz yapıyor. Böylece BT ekipleri, tehditlere anında karşılık verebiliyor. Google Bulut Güvenlik Komut Merkezi’nin FortiCWP’yle entegrasyonunun 2020’nin birinci çeyreğinin erken zamanlarında erişime açılması bekleniyor. 

Google Cloud Platform, Fortinet’in teknoloji birliği iş ortaklıklarının birinci sınıf kategorisi ve Fortinet Security Fabric‘in önemli bir parçası olan Fabric-Ready Partner programının bir üyesi. Fortinet ayrıca müşterilerinin bulut güvenliğinin faydalarından yararlanabilmesi oluşturulan işbirliğini daha da büyütebilmek için Google Cloud Advanced Security Specialization’a katıldı.

Fortinet Ürün ve Çözümlerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı John Maddison, konuyla ilgili şunları söyledi: “Dağıtık bulut ve şirket içindeki altyapılar, genişleyen dijital saldırı zemininde yeni riskleri beraberinde getiriyor. Bu yüzden kurumların altyapılarının tamamında tutarlı güvenlik ve merkezi yönetim oluşturmaları hayati öneme sahip. Bu kapsamda Security Fabric’imizin bulut hizmetlerini Google Cloud’da da genişlettiğimizi duyuruyoruz. Kapsamını genişlettiğimiz işbirliği sayesinde müşterilerimize bölgelerinde, ofislerinde ve ortamlarında gelişmiş bulut güvenliği sunuyoruz.”

- REKLAM -

Son Haberler

Diğer Haberler