32.7 C
İstanbul
Cuma, Haziran 14, 2024

Fortinet Güvenli SD-WAN, 100.000 Lokasyona Kadar Destek Veriyor

- REKLAM -

 Fortinet’in SD-WAN Alanındaki Güvenlik Odaklı Ağ Yaklaşımı, WAN Dönüşümünde Daha Fazla Tercih Ediliyor
 
Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet® (NASDAQ: FTNT), Güvenli SD-WAN’ın farklı sektör ve alanlardaki 21.000’den fazla şirket tarafından tercih edildiğini ve gösterilen ilginin arttığını duyurdu. Fortinet’in SD-WAN alanındaki güvenlik odaklı ağ yaklaşımı, sorunsuz bir şekilde entegre edilebilen kurumsal seviyedeki SD-WAN’ı ve gelişmiş yönlendirme özelliğini birleşik bir ürün şeklinde sunuluyor. Böylece müşterilerin WAN uçlarını modernleştiriliyor ve 100.000 adede kadar SD-WAN lokasyonunu destekleyecek şekilde ölçeklendirilebilen FortiManager orkestrasyonu ile dijital inovasyon hedeflerine ulaşabilmeleri sağlanıyor.
 
Siber güvenlik, SD-WAN çözümlerini hizmete alan kurumların akıllarından hiç çıkmayan stratejik bir konu. Bu yüzden dünya çapında kurumlar yeni nesil güvenlik duvarı güvenliğini ve SD-WAN özelliklerini bir araya getiren çözümleri tercih ediyor. Yeni Ağ Güvenlik Duvarı Magic Quadrant Raporu’nda “2024’e kadar dağıtık kurumların yapacağı yeni güvenlik duvarı alımlarının yüzde 50’sinde SD-WAN özellikleri bulunacak. Aynı zamanda bugün yüzde 20’den az olan bulut temelli hizmetleri benimseme oranı da artacak”1 cümlesi yer alıyor.

Fortinet, FortiGate yeni nesil güvenlik duvarıyla tüm özelliklere sahip SD-WAN sunuyor. Fortinet Güvenli SD-WAN, bugün WAN karmaşıklığını ve maliyetini azaltırken uygulama deneyimini ve güvenliğini artırmak isteyen kurumları desteklemek için pazardaki en önemli çözümlerden birisi oldu. Fortinet Güvenli SD-WAN, büyük kurumları destekleyebilmek için 100.000 adet SD-WAN lokasyonuna kadar ölçeklenebiliyor. Bu özelliğin arkasında ise Fortinet’in tek ekrandan yönetim imkanı yaratmak için yaptığı 20 yıllık yatırım yer alıyor. Artık bu tek ekran, hem güvenliğin hem de SD-WAN’ın kaynak gerektiren işlerini de destekliyor.
Fortinet, “Güvenliğe Duyarlı WAN” kullanım durumunda en yüksek puanı aldı ve Gartner’ın Kasım 2019’da yayınladığı analiz araştırma raporu olan “WAN Sınır Altyapısı için Kritik Özellikler”deki diğer tüm WAN Sınır kullanım durumlarında ilk üç sırada yer aldı. “Gartner, kullanıcıların alacağı WAN uç çözümüne karar verirken sahip olduğu kritik özellikleri en önemli kriterlerden biri olarak ele almasını öneriyor.” Bu sonuçlar, Fortinet’in Güvenli SD-WAN inovasyonuna verdiği önemi bir kere daha gösteriyor.

Müşteriler, Fortinet Güvenli SD-WAN’ı Öneriyor
Bugün aralarında en büyük hizmet sağlayıcılarının da bulunduğu dünya çapında küçükten büyüğe 21.000’den fazla şirket, aşağıdaki kurumsal faydalarından ötürü Fortinet Güvenli SD-WAN’ı tercih ediyor:

  • Bulut Kullanmaya Hazır Şube İmkanı: Şubeler ve diğer alanlarla bulut arasında Fortinet Güvenli SD-WAN’la kurulan bağlantı, müşterilerin uygulama deneyimini iyileştiriyor ve bulutun sunduğu güç, esneklik ve verimlilik kazanımlarını tüm kullanıcılarına ulaştırıyor.
  • İşlemler Basitleşiyor: Fortinet, SD-WAN’ı ve gelişmiş yönlendirme özelliğini tek bir ürünle sunarak işlemleri basitleştiriyor ve birleşik yönetim imkanı sunuyor. El değmeden kurulum imkanı da karmaşıklığı daha da azaltıyor ve müşterilerin yeni bir şubeyi haftalar yerine dakikalar içinde açmasını sağlıyor.
  • Maliyet Azalıyor: Müşteriler belirli bir amaç için üretilen ürünleri bir kurumsal sınıf çözümle yöneterek yatırım maliyetini önemli derecede azaltıyor. MPLS, geniş bantla güçlendirildiğinde operasyonel maliyetleri azaltırken NGFW, IPS, antivirüs ve anti kötü amaçlı yazılım, web filtreleme, SSL denetleme (TLS 1.3 dahil) ve kum havuzu gibi eksiksiz entegre güvenlik özellikleri de herhangi bir taviz vermeden güvenlik açıklarından ötürü oluşabilecek potansiyel maliyetleri sınırlandırıyor.

Fortinet Ürün ve Çözümlerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı John Maddison, konuyla ilgili şunları söyledi: “Hızla büyüyen pazar payımız ve farklı alanlarda dünyanın dört bir yanındaki müşteri tabanımız, şirketlerin SD-WAN alanındaki güvenlik odaklı ağ yaklaşımına duydukları ihtiyacı bir kere daha gözler önüne seriyor. Karmaşıklığı azaltmak ve kurumlarının güvenlik yapısını iyileştirmek için Fortinet’in Güvenli SD-WAN çözümünü tercih eden şirketler, entegre güvenliğin ve SD-WAN’ın öneminin farkında. Öncü SD-WAN sağlayıcısı olarak SD-WAN sınırında en uygun kullanıcı deneyimini, görünürlüğü ve güvenliği elde etmek ve dijital inovasyon imkanı oluşturmak için kurumları güçlendirmeye devam ediyoruz.”

Ek Kaynaklar

1Gartner, Magic Quadrant for Network Firewalls, Rajpreet Kaur, Adam Hils, Jeremy D’Hoinne, John Watts, 17 Eylül 2019.

Fortinet Hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT) dünya genelinde büyük ölçekli şirketlere, servis sağlayıcılarına ve kamu kurumlarına güvenlik sunar. Fortinet, her geçen gün artan sanal saldırılara karşı müşterilerine akıllı ve sorunsuz koruma sağlar, sınırların ortadan kalktığı ağların artan performans ihtiyaçlarını karşılar. Ağlardaki uygulamaların, bulut sistemlerinin ve mobil cihazların karşılaştığı en kritik güvenlik sorunlarına karşı performanstan ödün vermeden güvenlik sunan tek çözüm sadece Fortinet’in Security Fabric mimarisidir. Fortinet global çapta sevkiyatı yapılan en güvenilir çözümler alanında dünyanın bir numarasıdır ve dünya genelinde 425 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet’e güvenmektedir.

- REKLAM -

Son Haberler

Diğer Haberler