25.7 C
İstanbul
Perşembe, Ağustos 11, 2022

Genç ‘İşverenlerin Vergi Sorunları’nı Maliye Bakanlığı Müsteşar Vekili İsa Coşkun’a aktardı’

- REKLAM -

MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Genç; Maliye Bakanlığı Müsteşar Vekili İsa Coşkun ile Manisa’da gerçekleşen 89. GİK Toplantısı’nda görüşerek, Sakarya’daki işverenlerin vergi sorunlarını aktardı.

Gala ve komisyon toplantılarına da katıldılar
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şube Başkanı Ahmet Genç; beraberindeki Başkan Yardımcıları Adnan Borazancıoğlu ve Yaşar Coşkun, Sektör Kurulları Başkanı Mustafa Gavasoğlu, Teşkilatlanma Komisyonu Başkanı İsmail Koç ve Araştırmalar Komisyonu Başkanı Dursun Döğer ile birlikte 10 – 12 Nisan 2015 tarihleri arasında Manisa Anemon Otel’de gerçekleşen MÜSİAD 89. Genel İdare Kurulu (GİK) Toplantısı’na katıldı. MÜSİAD Manisa Şubesi Başkanı Ahmet Öztürk’ün ev sahipliğinde iki gün süren ve Maliye Bakanlığı Müsteşar Vekili İsa Coşkun, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, yurt dışı ile Türkiye genelindeki şube başkanlarının katılımlarıyla gerçekleşen GİK’te ‘Maliye ve Vergi Politikalarını’ ele alındı. MÜSİAD 89. Genel İdare Kurulu Toplantısı’nda söz alan MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Genç; Sakarya’da ki ‘İşverenlerin vergi sorunlarını dile getirerek, teması gelir üzerinden alınan vergiler, harcama üzerinden alınan vergiler, servet üzerinden alınan vergiler ile vergi usul hukuku alt başlıkları ile ilgili sunumda bulundu. Başkanı Ahmet Genç ve beraberindeki yöneticiler, GİK Gala Programı, Başkanlar Toplantısı, Yurtiçi Teşkilatlanma Komisyon Başkanlar ve Sektör Kurulları Komisyon Başkanları toplantısına da katıldı.

Türkiye, güçlü ve istikrarlı yapısını koruyor
GİK toplantılarını 2 ayda 1 farklı şubede yaptıklarını hatırlatan MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak; panelde konuşlan konuların hayata geçmesini temenni ettiklerini ifade ederek, “Devletin finansal kaynaklarından en önemlisi vergidir. Vergi sistemi gelişimi boyunca en önemli konu adil vergi sistemidir. Vergi incelemeleri iş âleminin gündem maddeleri olmuş haldedir. Vergi alanında önemli olan hızlı sonuçlanan hukuka uygun denetim modelidir” şeklinde konuştu. Olpak; Türkiye’nin güçlü ve istikrarlı yapısını korumaya devam ettiğini de söyledi. MÜSİAD 89. Genel İdare Kurlu Toplantısında Maliye Politikaları üzerine bir sunum yapan Maliye Bakanlığı Müsteşar Vekili İsa Coşkun; küresel krizin ardından Avrupa istihdam sorununu çözemediğini ifade ederek, kayıt dışı ekonomiyle mücadelenin Dünyanın gündeminde olduğunu söyledi.

Haber – Fotoğraf : Levent CANDAN (Sakarya)

Son Haberler

Diğer Haberler