25.7 C
İstanbul
Perşembe, Ağustos 11, 2022

Giyim ve Konfeksiyon Sektöründe Bölgesel işbirliği başlıyor

- REKLAM -

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren ve çoğunluğunu giyim ile konfeksiyon sektörünün oluşturduğu 6. Meslek Komitesi’nin,  Kocaeli Ticaret Odası’nın aynı sektörde faaliyet gösteren 21. Meslek Komitesi ile müşterek toplantıları devam ediyor.

Kocaeli Ticaret Odası 21. Meslek Komitesi’nin davetlisi olarak Kocaeli’de gerçekleştirilen müşterek toplantıya SATSO 6. Meslek Komitesi Başkanı Erzat İnce başta olmak üzere Komite üyeleri; Ahmet Cevherli, Hamdi Hoşgör, Cengiz Kaçar, Mümin Mercan iştirak etti.

Yeni AVM yasası görüşüldü. Konuyla ilgili çalışma yapılarak ortak hareket edilmesi kararlaştırıldı

Toplantıda sektörü olumsuz etkileyen şehir merkezindeki park yeri sorunları ve otopark sorunu görüşüldü. Kocaeli Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen toplantıda ayrıca, ortak fuar çalışmaları da gündeme geldi. Fuarlara her iki meslek komitesinin ortak katılımlarının söz konusu olabileceği görüşünde hemfikir olundu.

Sektörel sıkıntıların çözümüne yönelik ortak akıl girişimi olarak başlatılan çalışmaların bölgedeki diğer meslek temsilcilerine de yaygınlaştırılmasının önemine değinildi.

Toplantı ile ilgili değerlendirmede bulunan SATSO 6. Meslek Komitesi Başkanı Erzat İnce, sektörel anlamda gelişmek ve sorunların çözümüne yönelik bir beraberlik oluşturmak amacıyla başlatılan çalışmaların bölgesel güç birliği oluşturulması yolunda başarılı bir girişim olduğuna dikkat çekerek yapılan toplantıların önemine dikkat çekti.

İnce ;görüşmenin verimli olduğunu, müşterek toplantıların bölge odalara yaygınlaştırarak hep birlikte hareket edileceği  bilgisini verdi.

 

Son Haberler

Diğer Haberler