28.9 C
İstanbul
Çarşamba, Ağustos 10, 2022

GTO indirimli elektrik için düğmeye bastı

- REKLAM -

Üyelerinin enerji maliyetlerini azaltarak rekabetlerini artırmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Gebze Ticaret Odası (GTO), 5 yıldan beri sürdürdüğü indirimli elektrik uygulaması doğrultusunda, üyelerine daha fazla indirim alabilmeleri için Türkiye’nin önde gelen elektrik üretici ve dağıtıcısı bir çok firma ile 13 Nisan 2015 – 15 Mayıs 2015 tarihleri arasında görüşmeler gerçekleştirdi.

Konu ile ilgili Gebze Ticaret Odası’ndan yapılan açıklamada ‘Yapılan görüşmeler neticesinde, 2015-2016 yılı için üyelere en uygun indirim oranı ile enerji tedarik etmeyi taahhüt eden Çolakoğlu Grubuna bağlı Marmara Elektrik A.Ş.’nin sunduğu teklif ve koşullar, süreci takip eden Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Mican ile Sayman Üye Abdurrahman Aslantaş ve ilgili Oda personelinden oluşan elektrik komisyonu tarafından uygun bulunarak kabul edildi. Kabul edilen teklif neticesinde Enerji Piyasası Denetleme Kurumu (EPDK) tarafından yayımlanan tarife birim fiyatı üzerinden;

Ticarethane ve mesken abonelikleri için, %17’ye varan indirim uygulanacaktır.
Sanayi tarifesindeki üyeler için Marmara Elektrik A.Ş. ile birebir görüşmeler gerçekleştirilerek, firma bazında indirim oranı alınmasına, sözleşmelerin bir yıl sonra tekrar değerlendirilip devamına veya yenilenmesine karar verildi.

GTO ile Marmara Elektrik A.Ş arasında düzenlenen imza törenine; Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Mican, Sayman Üye Abdurrahman Aslantaş, Yönetim Kurulu Üyeleri, Marmara Elektrik A.Ş. Genel Müdürü Halil Özden ERDEM ile Planlama ve Ticaret Yöneticisi M. Yaşar GÜNER katıldı.

İmza töreninin ardından konuşan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, her zaman üyelerinin yanında olduklarını ve üyelerin menfaatine olan her türlü uygulamanın takipçisi olacaklarını söyledi. Elektrik maliyetlerinin şirketlerin işletme giderleri açısından önemine de değinen Çiler; “Yıllık elektrik tüketimi 4.000 kWh ve üzeri olan, tüm ticarethane ve mesken tarifesi kullanan Üyelerimiz yapmış olduğumuz sözleşme sayesinde elektrik faturalarında kazanç sağlayabilecekler” dedi ve “Alınan indirimle aylık 4 bin TL fatura ödeyen ticarethane üyemiz yıllık ortalama 7.000,00 TL, 250,00TL ödeyen mesken tarifesinde bulunan üyemiz ise yıllık ortalama 450,00 TL tasarruf sağlayacaktır.” örneğini verdi. Çiler; “Odamız yetki sınırları içerisinde yaklaşık 150 bin hane ve 14 bin sanayi ve ticarethane kuruluşu yer almaktadır. Yapmış olduğumuz çalışmayı tabana yaymayı amaçlamaktayız. Bu nedenle üyelerimizin Odamız ile iletişime geçmelerini rica ediyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

İndirimden yararlanmak isteyen Üyeler son 3 aya kadar olan elektrik faturalarını GTO’ya ulaştırmaları gerekmektedir. Aylık ortalama fatura tutarı 135 TL’nin üzerinde olan üyeler, indirimli elektrik kullanabilmek için 0262 646 60 77 numaralı telefondan (Dahili1198) İdari İşler Sorumlusu Köksal Koçal ile iletişime geçebilirler’ denildi.

Son Haberler

Diğer Haberler