15.6 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 22, 2024

Hasan Hüsnü Güner ile Başarı ve Eğitim Üzerine Sohbet

- REKLAM -

Bugün, eğitim ve edebiyat dünyasında iz bırakan bir isimle bir araya geldik. Hasan Hüsnü Güner, başarı dolu bir kariyere sahip ve bugün kendi eğitim kurumları ile sektörde adından sıkça söz ettiriyor. Onunla başarılarını ve eğitim anlayışını konuştuk.

Hasan Hüsnü Güner, sizi tanımak isteriz. Eğitim ve edebiyatla ilişkiniz nasıl birbaşladı?

Hasan Hüsnü Güner: “Merhaba. Ben, Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde doğdum. İlkokul yıllarımdan itibaren edebiyata olan ilgim belirginleşti. Lise yıllarında Konya’da ‘Kırk Bir Kere Edebiyat’ dergisini çıkartmak ve Genç Edebiyatçılar Topluluğu’nu kurmak gibi projelerle edebiyat dünyasına adım attım. Üniversite eğitimim ise Selçuk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde oldu.”

Eğitim kariyeriniz nasıl başladı ve hangi noktaya gelmiş durumda?

Hasan Hüsnü Güner: “Mezuniyetimden sonra İstanbul’a yerleşerek öğretmenlik kariyerime başladım. Uluslararası eğitim yayınlarını takip ederek, Singapur Matematiği ve Waldorf Eğitim Sistemi gibi alanlarda uzmanlık kazandım. Türkiye’nin köklü eğitim markalarında üst düzey yöneticilik yaptım ve 2022’de kendi eğitim kurumlarımı kurarak bağımsız bir yol çizdim.”

Eğitimdeki başarılarınız nelerdir ve özellikle hangi konularda uzmanlaştınız?

Hasan Hüsnü Güner: “Anaokulu ve ilkokul seviyelerinde eğitim programlarını çağın gereksinimlerine uygun olarak geliştirmek konusunda önemli adımlar attım. Uluslararası eğitim yaklaşımlarını benimseyerek, öğrencilere daha etkili ve sürdürülebilir bir eğitim sunmayı hedefledim.”

Kendi eğitim kurumlarınızı kurma kararı nasıl alındı?

Hasan Hüsnü Güner: “Türkiye’nin önde gelen eğitim markalarında çalıştığım dönemde birçok tecrübe edindim. Bu birikimlerimi kendi kurumlarımda değerlendirmek istedim. Öğrencilere özgün ve kaliteli bir eğitim sunma amacıyla kendi yolumu çizdim.”

Eğitimdeki deneyimlerinizi motivasyon konuşmalarına nasıl dönüştürdünüz?

Hasan Hüsnü Güner: “Tedx İstanbul ve Türkiye İnovasyon Haftası gibi organizasyonlarda, eğitim ve motivasyon odaklı konuşmalar yaparak deneyimlerimi paylaştım. İnsanlara, eğitimdeki tutkumu ve başarı hikayemi aktararak ilham olmayı amaçladım.”

Özel eğitim kurumlarına danışmanlık hizmeti verme kararı nasıl alındı?

Hasan Hüsnü Güner: “Tecrübelerim doğrultusunda, özel eğitim kurumlarına danışmanlık hizmeti vererek sektöre katkıda bulunma isteği doğdu. Bu alanda da deneyimlerimi paylaşmak ve eğitim kalitesini artırmak amacıyla bu yola çıktım.”

Hasan Hüsnü Güner’in başarı dolu hikayesi, eğitim ve edebiyat alanındaki tutkusunu izleyerek, kendi vizyonunu ortaya koyduğu bir kariyere dönüşmüş. Onun deneyimleri, gençlere ve eğitim dünyasına ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Teşekkür ederiz, Hasan Hüsnü Güner, bu keyifli sohbet için.

- REKLAM -

Son Haberler

Diğer Haberler