8.7 C
İstanbul
Salı, Aralık 5, 2023

Hayvan pazarında alınacak tedbirler görüşüldü

- REKLAM -

1. Meslek Komitesi Aylık Olağan toplantısı gerçekleşti. Toplantıya Meslek Komite Başkanı Gürsel Baltacı, Yönetim Kurulu Üyesi Levent Ali Kobal, Komite üyeleri Cevdet Çakır, Kenan Akcan ve Zubeyr Bozkır katıldı.

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle düzenlenen toplantıya Meslek komite üyelerinin yanısıra Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete ve Besiciler Odası Başkanı Halit Karaduman da katılarak yaklaşan kurban bayramı nedeniyle hayvan pazarında alınacak tedbirler ve yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Yönetim Kurulu Üyesi Levent Ali Kobal toplantı ile ilgili olarak “Kurban bayramının yaklaşması ile birlikte pazarda yoğunluk yaşanacağından dolayı oluşabilecek aksaklıkların ortadan kaldırılması ve esnafımızın daha rahat bir ortamda ticaretini yapması için fikir alışverişinde bulunmak amacıyla düzenlenen toplantımıza katılarak bize destek olan Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete ve Besiciler Odası Başkanı Halit Karaduman a teşekkür ediyorum. Dedi.

Levent Ali Kobal “Borsamız yaptığı bu yatırımla bizlere refah bir ortamda ticaret imkânı sağladı. Bizler rahat ve refah bir ortamda alışverişimizi yapmaktayız. Padokların sürekli temiz olması ve girişte dezenfekte yapılması bizler ve sektörümüz için çok önemlidir. Esnafımızın mağdur olmaması için kural ve kaidelerin belirlendiği bu hijyenik ortamda vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile alışverişlerini yapabilmektedirler dedi.

Meslek Komite Başkanı Gürsel Baltacı “ kurban döneminde risklerin azaltılması için pazar yeri giriş kurallarının her zaman olduğu gibi daha sık kontrol altına alınacağını güvenli alışveriş için ruhsatlı hayvan pazarlarının tercih edilmesi gerektiğini belirtti.

Sakarya Besiciler Odası Başkanı Halit Karaduman “ Yaklaşan kurban bayramı nedeniyle istişarelerde bulunmak için yapılan toplantıya davetlerinden dolayı değerli komite üyelerimize ve bizlere desteğini esirgemeyen Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete’ye teşekkür ediyorum”. Borsamız ilimize kazandırdığı Canlı Hayvan Borsası ile ticaretimizin temiz düzenli ve güvenli ve ortamda olmasına imkân sağlamıştır. Biz üreticilerin Sakarya Ticaret Borsasından bir isteğimiz var buda hayvan borsamız etrafındaki araç park yeri sorunun çözülmesi konusunda bize destek olmalarını istiyoruz. Park sorunun olmasından dolayı araçlar düzensiz park ediliyor ve bu durumda trafikte etrafta sıkıntılara yol açmaktadır ifadesinde bulundu.
Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete “ Verimli bir toplantı gerçekleştirildiğini ifade ederek; Biz her zaman üyelerimizin ve meslek komitelerimizin isteklerine duyarlı olmuşuzdur ve olmaya devam edeceğiz. Üzerimize düşen ne varsa yapacağız. Yaklaşan kurban bayramında hayvan borsamızda sıkıntı yaşanmaması için gereken tedbirlerimizi aldık. Araç park yeri sorunu ile ilgili olarak bir an önce iyileştirme yapılacağını ifade etti.

- REKLAM -

Son Haberler

Diğer Haberler