8.7 C
İstanbul
Salı, Aralık 5, 2023

HORECA Fair’de 400 marka buluştu

- REKLAM -

HORECA Fair Ege Uluslarası Otel Ekipmanları Ağırlama Konaklama Teknolojileri Fuarı 400 markayı buluştururken, 150’nin üzerinde profesyonel alıcı da sektörle biraraya gelerek ikili iş görüşmeleri yaptı.

GL Platform tarafından hazırlanan iki ayrı dev ikili iş görüşme noktası, gün içinde sektörün hem görüş alış verişine hem de işbirliklerine sahne oldu. Otel ekipmanları üreten firmalar için pazar arayışının rotası İzmir’e çevrilmiş oldu. Dubai, Cezayir, Irak, Kosova, Hindistan, Tunus, İsrail, Filistin’den 150 kişilik otel ekipmanları satın almacısı fuara gelerek fuardaki alanda önceden alınan randevuarla ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ile Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) ve Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) işbirliğinde GL Platform tarafından düzenlenen HORECA Fuarı, muhteşem bir açılışa sahne oldu. Birbirinden eğlenceli etkinliklerin yer aldığı fuarda; otel tekstili, mobilyaları, mutfak, otel odası, çamaşırhane, restoran ürün ve ekipmanları, aydınlatma, güvenlik sistemleri, havuz ve aksesuarları, soğutma grupları, otel ve restoran yapı danışmanlık firmalarından oluşan 400 marka yer aldı.

Uluslararası satın almacılar geldi

Otel ekipmanları üreten firmalar için pazar arayışı fuarla sona erdi. Küresel ölçekteki uluslararası satın almacılar, Türk üreticisinin ayağına geldi. Dubai, Cezayir, Irak, Kosova, Hindistan, Tunus, İsrail, Filistin’den 160 kişilik otel ekipmanları satın almacısı fuara gelerek ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi. Ticaret Bakanlığı koordinesinde Ege İhracatçı Birlikleri organizasyonuyla HORECA fuarına alım heyeti organizasyonu da düzenlendi. Fuar aynı zamanda turizm sektörünün yine en önemli profesyonellerini ağırlayacak. Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner, Dünya Turizm Örgütü Başkan Yardımcısı Günter Ihlau, Sunexpress Ticaret Direktörü Peter Glade fuarda turizmcilerle bir araya geldi. Avrupa gastronomi sektörünün önde gelen kuruluşlarından La Maison de Pain temsilcileri, gastroetkinlik uzmanları, Avrupa PR acenteleri, İtalyan, Alman şef aşçılar ile turizm medyasının uluslararası isimleri de fuarı ziyaret edenler arasında yer aldı.

GL Platformu Genel Müdürü Gül Ceylan, fuarın markalar buluşmasının yanında en önemli özelliğinin ikili iş görüşmeleri olduğuna dikkat çekerek “Artık müşteri turizmcinin ayağına geliyor” dedi. Yeni pazarlar için HORECA Fair’in bir köprü görevi gördüğünü söyleyen Ceylan, Türkiye’deki otellerden 5 bin 200 satın alma yetkilisi, restoran-kafe-bar gibi işletmelerden 7 bin 500 satın almacı, 1000 yönetici şef, 150 uluslarası şefin de fuarda yer aldığına dikkat çekti. Ceylan, “Geçen yıl ilkini yaptığımız fuar 12 bin metrekarelik alandaydı ve bu yıl fuarımız 18 bin metrekare alana çıktı. İki yılda bu kadar hızla büyümesinin nedeni, sektörün tüm talebine yanıt verir nitelikte olması. Önümüdeki yıl ise bol süprizli bir fuara şimdiden hazır olun” diye konuştu.

- REKLAM -

Son Haberler

Diğer Haberler