27.8 C
İstanbul
Salı, Temmuz 16, 2024

İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Sakarya’nın 2024 yılı çalışma ve aksiyon planını oluşturdu

- REKLAM -

SAKARYA – Sakarya İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulunun 13.Toplantısı Sakarya Valiliği 5 No’lu toplantı salonunda Vali Yardımcısı Aslan AVŞARBEY’in başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya Kültür ve Turizm Bakanlığını temsilen “Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı” ile kurul üyesi kurum temsilcileri katıldı.

2023 yılı içerisinde alınan kurul kararları değerlendirilerek 2024 yılı çalışma ve aksiyon planı oluşturuldu.

Sakarya ile özdeşleşmiş olan unsurların/sembol değerlerin İlimizin tanıtımında etkin olarak kullanılması ile ilgili “Sakarya Temalı Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması” yapılması konusu akademisyenler ve kurul üyelerince değerlendirilerek ilgili kurumlar nezdinde çalışmaların başlatılmasına karar verildi.

İstanbul ve çevre illerden tren ile belirli saatlerde yerli ve yabancı turistlerin ilimize bisikletleri ile gelmesini amaçlayan, günübirlik ya da konaklamalı olabilecek, “bisiklet temalı tren projesi” ile ilgili akademisyen ve kurul üyeleri tarafından değerlendirme yapılarak, konu ile ilgili çalışma yapmak üzere Spor Turizmi Alt Komisyonuna iletilmesine karar verildi.

6-9 Şubat 2024 tarihleri arasında düzenlenen ve Sakarya Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile sektör temsilcilerinin katıldığı Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) ile 6-9 Mayıs 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan ve Valiliğimizce katılım kararı alınan ATM Dubai fuarı hazırlıkları konusunda kurul üyelerine bilgi verildi.

Kurul üyelerinin görüş, istek ve önerilerinin ardından toplantı sona erdi.

- REKLAM -

Son Haberler

Diğer Haberler