25.7 C
İstanbul
Perşembe, Ağustos 11, 2022

İNTEMAK’15 Fuarı’na ilk katılım BAŞSİAD’dan

- REKLAM -

Kocaeli Ticaret Odası öncülüğünde Doğu Marmara illerinin sanayi ve ticaret odalarının da destekleriyle düzenlenecek olan İNTEMAK’15 Fuarı’na ilk katılımı BAŞSİAD sağladı. Dernek üyesi 12 işadamı, 10 Haziran Çarşamba günü düzenlenen törenle stant sözleşmelerini imzaladı

Ulaşım yolları üzerinde stratejik bir merkez olma konumuna sahip, Türkiye’nin ekonomi santrali, kalkınmanın öncü şehri Kocaeli’nin, ‘fuar ve kongre merkezi’ konumuna gelebilmesi için çeşitli ihtisas fuarları düzenleyen Kocaeli Ticaret Odası, Doğu Marmara illeri sanayi ve ticaret odalarının işbirliğiyle bu kez 5-8 Ekim 2015 tarihleri arasında Doğu Marmara Makine, Yapı Teknolojiler ve Ürünleri İnşaat Makine ve Ekipmanları, İş Makineleri İhtisas Fuarı’nı (İNTEMAK’15) düzenliyor.
DOĞU MARMARA’NIN DESTEĞİ İLE…
Fuarların, kentin ekonomisine kattığı gücün yanı sıra, İNTEMAK’15 ile birlikte Doğu Marmara illerinin; makine, yapı teknolojileri, kimyevi maddeler, mobilya, otomotiv ve yan sanayi, lojistik başta olmak üzere birçok sektörde gerçekleştirdiği başarılı çalışmaları uluslararası bir platformda tanıtmayı amaçlayan Kocaeli Ticaret Odası’na Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, Gebze Ticaret Odası ile Körfez Ticaret Odası da hem organizasyonda hem de üyelerinin katılımı noktasında destek veriyor.
‘İNTEMAK BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ’
İNTEMAK’15’e ilk katılım Barış Arat başkanlığında çalışmalarını sürdüren Başiskele Sanayici ve İşadamları Derneği’nden geldi. Dernek üyesi 12 firma, BAŞSİAD’da düzenlenen törenle İNTEMAK 2015’te stant açmak için sözleşme imzaladı. Kocaeli Ticaret Odası Fuar Komisyonu Başkanı Alp Kayalar, Anadolu Expo Fuarcılık yetkilisi Sadettin Haymana, BAŞSİAD Başkanı Barış Arat, dernek yöneticileri ile firma sahiplerinin katıldığı törende konuşan Arat, “İNTEMAK’15 Fuarı bizler için ilk ve çok önemlidir. İNTEMAK’15’e dernek olarak tam destek veriyoruz” dedi.
‘FUARCILIK KÜLTÜRÜ YERLEŞTİ’
Interteks Uluslararası Fuar Merkezinde kurulacak olan Fuar ile ilgili olarak konuşan Kocaeli Ticaret Odası Fuar Komisyonu Başkanı Alp Kayalar, 30 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı’na gösterilen ilginin Kocaeli’de fuarcılık kültürünün yerleştiğinin göstergesi olduğunu vurgulayarak, İNTEMAK 2015 Fuarı’nın da aynı başarıyı yakalayacağına inandıklarını ifade etti. Anadolu Expo yetkilisi Sadettin Haymana ise, “İNTEMAK 2015’in lansmanı yapılmadan stant satışları başladı. Tabanı çok güçlü bir fuar” dedi. Yapılan konuşmalar sonrasında BAŞSİAD’tan fuarda kurulacak stantlarda yer alacak 12 firmanın protokol imza töreni gerçekleşti.

Son Haberler

Diğer Haberler