İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ISO 500 çalışmaları başladı

İstanbul Sanayi Odası, Türkiye’nin Birinci ve İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’nu belirlemek için çalışmalara başladı.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada ‘ Gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında ilgiyle takip edilen araştırmanın, 2014 yılı verileriyle gerçekleştirilecek 2015 yılı hazırlık çalışmalarına başlanmıştır.

Geçmiş yıllardan farklı olarak, 2014 yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’nın internet üzerinden “Anket Kullanıcı Girişi” uygulaması ile yürütülmesine karar verilmiştir. Söz konusu uygulamaya giriş için 2013 yılında “Türkiye’nin Birinci ve İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” sıralamasında yer almış kuruluşlara kullanıcı adı ve parola bilgileri e-posta aracılığıyla gönderilecektir. Çalışmaya yeni katılacak kuruluşların ise web sayfası üzerinden uygulamaya kayıt yaptırmaları gerekmektedir. 2014 yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’na katılabilme alt sınırı üretimden satışlarda 65 milyon TL olarak tespit edilmiştir. Büyüklük sıralamasında temel kriter olarak alınan net üretimden satış verilerinin Kurumlar Vergisi Beyannamesi (E-beyanname) ile tutarlı olması gerekmektedir.

Üretimden satışları 65 milyon TL’yi aşan ve 2014 yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’na katılmak isteyen kuruluşların; www.iso500.org.tr adresinde yer alan “Anket Kullanıcı Girişi” uygulamasını kullanarak anket bilgilerini doldurmaları ve mali mühür uygulaması ile Kurumlar Vergisi Beyannamesini (E-beyanname); 4 Mayıs 2015 tarihine kadar sisteme yüklemeleri gerekmektedir. Bu tarihe kadar “Anket Kullanıcı Girişi” uygulamasını kullanarak e-beyannamelerini yüklemeyen firmaların değerlendirmeye alınamayacağını bilgilerinize sunar, araştırmamıza göstereceğiniz ilgi için teşekkür ederiz ‘denildi.

İSO 500 anket girişine ulaşmak için tıklayınız.

 

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın