24.6 C
İstanbul
Pazar, Ağustos 14, 2022

‘İSO İlk 500’e giren Tekirdağlı firmalarımızla gurur duyuyoruz’

- REKLAM -

Türkiye’nin ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesi açıklandı. Bu yıl listede Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı iki firma yer aldı. Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, İSO tarafından yapılan anketle hazırlanan 2019 yılı Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına giren Tekirdağ TSO üyesi iki firmayı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.  

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı ve 2019 yılı ilk 500 büyük sanayi kuruluşu listesinde 177. sırada Reka Bitkisel Yağlar San. ve Tic. A.Ş., 420. sırada yer alan Eksun Gıda Tar. San. Tic. A.Ş. firmalarının Tekirdağ’ın gurur kaynağı olduklarını ifade eden Başkan Günay,  “Odamıza kayıtlı iki firmamızın sıralamada yer alması bizim için çok önemlidir. Bugün Türkiye’nin en büyük firmaları arasına girerek bizlere bu sevinci yaşatan firmalarımızın ilimiz ve ülkemiz ekonomisine katkıları için bir meslek odası başkanı olarak şahsım ve Tekirdağ TSO adına teşekkür ediyorum.

Diğer yandan Tekirdağ genelinde Tekirdağ TSO’dan 2, Çerkezköy TSO’dan 2, Çorlu TSO’dan 4 firmamız İSO ilk 500 listesinde yer almıştır.

Üretimin ve istihdamın, ihracatın gerçek kahramanları olan bu işletmelerimiz şehrimizin kalkınmasında ve markalaşmasında önemli bir rol üstlendiler. Gurur kaynağı olan firmalarımız ülkeye sağladıkları katma değerle mücadeleyi, cesareti, inancı, azmi ve iradeyi temsil ettiler. Hepimizin ortak amacı daha gelişmiş bir Türkiye ve daha zengin bir Tekirdağ.  Temennimiz ve çabamız listeye giren firmalarımızın sayısının daha da artmasıdır.” diye konuştu.

Son Haberler

Diğer Haberler