15.6 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 22, 2024

İstanbul’daki En Sakin İlçeler Hangileri?

- REKLAM -

Mega kent İstanbul’da çok sayıda ilçe bulunuyor ve bu ilçelerin tamamının benzer özellikler taşımadığını da eklemek gerekir. Bu kente yerleşmeyi düşünenler ise genellikle kentin kaosundan ve karmaşasından uzak ilçelerde yaşamayı hedefliyor. Hangi ilçelerin tercih edileceği konusunda net bir karar verebilmek için öncelikle kentin sakin bölgelerinin hangileri olduğunu öğrenmek gerekiyor. Sizler için bu konuda bir araştırma yaptık ve sonuçları da hemen paylaşıyoruz.

  • Beylikdüzü

Beylikdüzü İstanbul’un özellikle merkezi olan noktalarına biraz uzak bir bölgedir. Bu özelliği bölgenin pek çok ilçeye nazaran daha sakin olmasını beraberinde getiriyor. Kentleşme tarihinin çok eski olmadığını belirtmek gerekir. Bu nedenle, kentteki diğer bölgeler ile kıyaslandığında kiralık ve satılık evlerin daha yeni ve daha modern olduğunu da ekleyebiliriz. Beylikdüzü genellikle sitelerin yer aldığı bir bölgedir. Bu sebeple, sitede yaşamak isteyenlerin en sık tercih ettiği yerlerin başında geldiğini de belirtelim. Sakin ve nezih bir bölgede yaşam sürmek isteyenler gönül rahatlığı ile rotasını bu bölgeye çevirebilir.

  • Yeşilköy

İstanbul’un en sakin semtlerinden biri olan Yeşilköy’de huzurlu bir hayat sürmeniz mümkün olacaktır. Denize kıyısı olan ilçelerden biri olması nedeniyle popülerliğinin hızla arttığını söyleyebiliriz. Bu özelliği nedeniyle kiralık ya da satılık ev fiyatlarında bir miktar yükselmenin olduğunu da aktarmak gerekir. Ancak nezih ve huzurlu bir bölgede yaşamak isteyenler bu doğrultuda bir bütçe ayarlayarak kendilerine uygun bir ev kolaylıkla bulabilir.

İnternet üzerinden basit bir araştırma yaparak Yeşilköy bölgesinde mevcut olan kiralık ve satılık evleri fiyatları ile birlikte inceleyebilirsiniz. Hepsiemlak internet sitesi bu noktada imdadınıza yetişecek platformların başında geliyor. İnternet sitesi üzerinden ev ilanlarını incelediğinizde güncel fiyatlar hakkında da fikir sahibi olabilirsiniz.

  • Başakşehir

Başakşehir uzun zamandır popülerliğini koruyan bölgelerin başında geliyor. Özellikle son yıllarda gerçekleştirilen inşaat projeleri sayesinde çok daha fazla sayıda yeni evin bu ilçeye kazandırıldığını söyleyebiliriz. Dolayısıyla rotanızı bu bölgeye çevirmeniz halinde modern ve yeni evler bulmanız hiç zor olmayacaktır. Başakşehir’in son derece nezih bir bölge olduğunu da eklemek gerekir.

Apartman dairelerinin yanı sıra dubleks ve tripleks evlerin ya da sitelerin de bulunduğu bir bölgedir. Bu nedenle, gönül rahatlığı ile ev satın alarak, kiralayarak yerleşebileceğiniz ilçelerden biridir. Başakşehir’de halkın her türlü ihtiyacını karşılayabilecekleri olanaklar da bulunuyor. Park ve yeşil alan gibi alanların da olması nedeniyle ailelerin gönül rahatlığıyla huzurlu bir yaşam sürebilecekleri yerler arasında bulunduğunu belirtelim. Bu arada Başakşehir satılık daireler hepsiemlak’ta incelemeniz için sizi bekliyor. Siteye tıklayarak ev seçeneklerini her yönüyle mercek altına alabilirsiniz.

  • Moda

Moda, her ne kadar kentin en merkezi yerlerinden biri olarak düşünülse de aslında kendini has bir sakinliğinin olduğunu söyleyebiliriz. Sakin bir huzurlu bir atmosfere sahip olması nedeniyle güvenle tercih edilebilecek bölgelerden biridir. Özellikle kültür ve sanatla iç içe bir hayat sürmek isteyenler rotasını bu bölgeye çeviriyor. Kentin kültür ve sanat aktiviteleri konusunda adeta nabzının attığı yerlerin başında moda geliyor.

Bunun yanı sıra, sakin ve huzurlu yaşam alanlarının olduğunu da belirtmek gerekir. Denize kıyısı olan semtlerden biri olan bu bölgede kiralık ve satılık ev ilanlarını incelemek için hangi adresi ziyaret etmeniz gerektiğini artık biliyorsunuz. Olabildiğince fazla sayıda ev ilanı arasından tercih yapmak için hepsiemlak adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Siz de hepsiemlak sayesinde kentin diğer ilçelerinde mevcut olan kiralık ve satılık evleri de inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda filtreleme seçeneklerinden faydalanma ve sadece beklentilerinize uygun olan evlerin listelenmesini sağlama şansınız da bulunuyor.

- REKLAM -

Son Haberler

Diğer Haberler