25.7 C
İstanbul
Perşembe, Ağustos 11, 2022

İzmit Esnaf Hizmet Masası esnaflarla toplantılarına devam ediyor

- REKLAM -

İzmit’teki esnafların sorunlarına, istek ve şikayetlerine hızlı çözüm bulmayı amaçlayan Esnaf Masası’nın Kocaeli Fuar’ı içindeki Sivil Toplum Merkezi’ndeki toplantıya Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut, Esnaf Masası Koordinatörü Adnan Metin, Belediyenin Ruhsat Denetim Müdürü Muhammet Ergin, Zabıta Müdürü Nihat Kaymak, Kocaeli Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Kemal Kaya, Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, Bakkallar Odası Başkanı Bayram Kütük, Servisçiler Odası Başkanı Ahmet Taşçı, Kahveciler Odası Başkanı Erdoğan Göçer, Lokantacılar Odası Başkanı Hikmet Özdemir, Kuaförler Odası Başkanı Gülseren Turgut, Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Mustafa Karagöz, Elektronik Teknisyenleri Odası Başkanı Şaban Kılıç, Kocaeli Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası Temel Yılmaz, Muhallebiciler ve Tatlıcılar Odası Başkanı Yaşar Yılmaz, Marangozlar Odası Başkanı Sami Şehrin, Terziler Odası Başkanı Şaziye Kahramanlı, Berberler Odası Başkanı Mustafa Bozkurt, İKM Başkanı Ahmet Emre Aydın, Tuhafiyeciler Odası Başkanı İsmail Çevikel katıldı.

ESNAF DOSTU BELEDİYE
Toplantıda 12-13 Mayıs tarihlerinde kutlanacak olan Ahilik Haftası ile ilgili yapılacak faaliyetler konusunda görüş alış verişinde bulunulurken, Odalara bağlı esnafların kaldırım işgali konusundaki şikayetler, tabela ve tarifeler hakkındaki sıkıntılar konusunda belediyenin denetimlerinin sıklaştırılması istendi. Toplantıda ayrıca ruhsatsız iş yerlerinin belediye tarafından kapatılması talebinde bulunuldu.
Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın esnafların istek ve şikayetlerine büyük önem verdiğini ifade ederek” Belediye Başkanımız, şehrimizde ticari hayatın daha çok canlanıp esnafımız daha çok kazansın istiyor.

TURİZM KENTİ İZMİT
Bunun için de her türlü görüşe değer veriyor. Belediye Başkanımız, İzmit’in kültür turizm kenti olması içinde yoğun şekilde çalışıyor. Bu konuda çok önemli bir yere gelindi. Bu hedef sayesinde İzmit’te yılda bir milyon turistin gelmesi bekleniyor. Turist demek daha çok kazanç demek daha çok istihdam demektir. Bu konuda başta odalarımız olmak üzere bütün esnaflarımıza da önemli görevler düşmektedir” dedi. İzmitli esnaflar da Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın kendilerine yaklaşımını her zaman taktirle karşıladıklarını ifade ederek” Belediye Başkanımız sık sık bizleri işyerlerinde ziyaret ederek görüş alış verişinde bulunuyor. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır” şeklinde konuştular.

Son Haberler

Diğer Haberler