28.9 C
İstanbul
Çarşamba, Ağustos 10, 2022

Karaosmanoğlu ‘Başarılarınız bizi gururlandırıyor’

- REKLAM -

Kocaeli Sanayici ve İş Adamları Derneği (KOSİAD) Başkanı Gürol Ciğerdelen ve yönetimi, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na nezaket ziyareti gerçekleştirdiler.

Karşılıklı fikir alışverişinde geçen buluşmada, ülkemiz ve şehrimizde ki ekonomik büyümenin altında girişimci ve başarılı iş adamlarının olduğu vurgulanırken Başkan Karaosmanoğlu, “2023 hedeflerine dönük ekonominin büyümenin lokomotifi olan sanayicilerimizin ve iş adamlarımızın başarısı bizi gururlandırıyor. İnsanımızın kaliteli üretimi ve becerikli elleriyle ülkemize sağlanan katma değerli ürünlerin ihracatı da göğsümüzü kabartıyor. Şu bir gerçek ki reel sektör insanımıza aş ve gelecek için umut olan ana bir istihdam kaynağıdır. Dünyanın farklı ülkeleriyle yarışacak hale gelen sanayici ve iş adamımızın önünü açacak sivil toplum kuruluşların başında KOSİAD gibi dernekler geliyor. Yatırımcımızın karşılaşacağı sorunlarda çözüm bulmada sizlere önemli görevler düşüyor. Dünyada rekabet fiyat endeksli olabilir ancak doğru marka yapılanması rekabette bize katkı sağlayacaktır. Birde kalite etkeni vardır ki bu da bizim ülkemizde artık ulaşılabilen bir durumdur. Ancak kaliteyi disiplinin oluşturacağını bilerek üretim yapmak, AR-GE’de ki önemli çalışmalarda ülkemize büyük kazanımlar sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

“FUARLAR YAPMALI VE YENİ MAVİ OKYANUSLAR BULMALI”

Dünyada ki ticari rekabetin büyüdüğünün altını bir kez daha çizen Başkan Karaosmanoğlu, “Şehrin tüm dinamikleri üretim ve yeni ticari alanlar olarak tabir edeceğimiz yeni mavi okyanuslar bularak daha verimli pazarlar bulmalıdır. Devletimizin imkânları ve fırsatlara dönük çalışmaları çok iyi takip edilmelidir. Başta KOSİAD olmak üzere bu tür derneklerimiz, ülkemize ve insanımıza karşı sorumludur. Bu yük bizlerin ve sizlerin omzundadır. Üyelerinizin gerek Kocaeli gerek ülkemizde gerekse yurtdışında yapılan ticari fuarlarda yer alması da çok önemlidir. Fuarlara katılma anlayışında ki gelişme, ticari pazar alanının genişleyeceği gerçeğini tüm üyelerinizin bildiğini düşünüyorum. Birlikte daha güzel ve güçlü bir ekonomiye sahip Türkiye için daha çok çalışmalıyız” dedi. KOSİAD yönetimi Başkan Karaosmanoğlu’na kent için önerilerini ve dileklerini de görüşmede dile getirdiler.

Son Haberler

Diğer Haberler