16.7 C
İstanbul
Pazar, Kasım 28, 2021

‘Kısa çalışma konusunda şart konulmamalı’

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ile Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, SATSO bünyesinde faaliyetlerini yürüten 34 Meslek Komitesi, 11 Komisyon ile 2 Kurul başkanları ile bir araya geldi.

SATSO Başkanı Akgün Altuğ moderatörlüğünde online gerçekleşen toplantıda söz alan 5.Meslek Komitesi (Yiyecek, İçecek ve Konaklama Hizmetleri) Başkanı Hasan Alptekin ‘Teşviklerden yararlanmak isteyen üyelerimiz vergi, SGK borcu nedeniyle alamama konusunda risk yaşıyorlar’ dedi.

5.Meslek Komitesi (Yiyecek, İçecek ve Konaklama Hizmetleri) Başkanı Hasan Alptekin yaptığı konuşmada; “5. Meslek Komitesi olarak 600 üyemiz var. Bu sezonu yüzde 25 kapasite ile geçirdik ve 0’a yaklaştık. Teşvikler çok önemli ancak finansman sağlanması konusunda geliştirilmelidir. Uzun ödeme vadeleri konulmalı. Teşviklerden yararlanmak isteyen üyelerimiz vergi, SGK borcu nedeniyle alamama konusunda risk yaşıyorlar. Kamu alacaklarının daha da fazla ileri tarihe ertelenmelidir. Kısa çalışma konusunda şart konulmamalıdır. Her genelgede ve salgının her dalgasında farklı uygulamalar ve güncellemeler yapılması bizleri zorluyor. Tek bir karar alınarak uzun süre uygulanmalıdır. Serdivanda 500’e yakın kafe işletmesi var. Her yere işletme ruhsatı verilmemesi gerektiğini söylüyorduk. Ancak şimdi bütün işletmeler bir enkaz gibi durumdadır. İhtiyaçtan fazla işletme ruhsatı verilmemelidir” dedi.

-REKLAM-

Son Haberler

Diğer Haberler