28.7 C
İstanbul
Çarşamba, Ağustos 10, 2022

Kocaeli Büyükşehir’den üreticiye malzeme yardımı

- REKLAM -

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Tarım ve Hayvancılığı Destekleme Projesi kapsamında 21 Nisan Salı günü saat 15.00’te Hasan Gemici Spor Salonu’nda çiftçilere malzeme yardımı programı düzenlenecek.

YÜZDE 50 HİBE DESTEĞİ

İlimizdeki çiftçilerin kaliteli meyve yetiştirmesi, daha verimli meyve üretmeleri amacıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı Kırsal ve Tarımsal Alanlar Şube Müdürlüğü tarafından %50 hibe ile 17 farklı türden 16 bin 40 adet meyve fidanı dağıtılıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından 2015 yılında 200 bin TL değerinde fidan, 500 bin TL değerinde yem bitkisi tohumu ve 450 bin TL değerinde arı kovanı altlığı %50 hibe desteği verilecek.

TARIM VE HAYVANCILIĞA DESTEK

İlimizde hayvancılığın geliştirilmesi ve yem ihtiyacının giderilmesi amacıyla 303 üreticiye ilkbahar ekimleri için: dane mısır, silajlık mısır, yonca, korunga, sudan otu, ayçiçeği, yem bezelyesi nisan ayı içersinde, sonbahar ekimleri içinse fiğ, arpa, buğday, süt otu, yulaf, , süt otu, kanola tohumları dağıtımı yapılacak.

ARICILARA MALZEME YARDIMI

Arıcılığın modernizasyonu için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Arıcılık Kayıt Sistemi’ne kayıtlı Arıcılar Birliği üyesi 225 arıcıya 15 bin adet plastik kovan altlığı dağıtımı yapılacak. 2011 yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından 428 arıcıya çift katlı termo kovan dağıtımı yapılmıştı.

Son Haberler

Diğer Haberler