28.7 C
İstanbul
Çarşamba, Ağustos 10, 2022

KOTO, bankacıları toplantıda buluşturdu

- REKLAM -

Kocaeli Ticaret Odası, bankacılık sektörünün Kocaeli’ndeki temsilcilerini toplantıda buluşturdu. İlginin yoğun olduğu organizasyonda üyelerin sektörden beklentileri ve teminat sıkıntısı yaşayan işletmelerin Kredi Garanti Fonu’na yönlendirilmesi noktasında yapılacak işbirliğinin önemine dikkat çekildi

Kocaeli’nde faaliyet gösteren bankaların şube müdürleri ve yetkilileri Kocaeli Ticaret Odası’nın düzenlediği sektör toplantısında bir araya geldi. KOTO 14. Meslek Komitesi’ne dahil olan bankacılık sektörünün üst düzey yöneticilerinin yer aldığı toplantıya, KOTO Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Koçak, Murat Altun, Oda Genel Sekreteri Oktay Baltalı ile KOTO’da hizmetlerine başlayan Kredi Garanti Fonu Kocaeli Şubesi’nin Müdürü Göksel Gülen ev sahipliği yaptı.

‘TİCARİ HAYATIN CANLILIĞI İÇİN İŞBİRLİĞİ ÖNEMLİ’
Toplantı, KOTO Genel Sekreteri Oktay Baltalı’nın, oda üyelerinin bankacılık sektörü ile ilgili yaşadığı sorunlar ve çözüm önerilerini içeren konuşmasıyla başladı. Oda Genel Sekreteri Oktay Baltalı’nın kapsamlı sunumunun ardından, 2014 yılı Eylül ayından bu yana Kocaeli Ticaret Odası’nda hizmetlerini sürdüren Kredi Garanti Fonu Kocaeli Şubesi’nin Müdürü Göksel Gülen, teminat sıkıntısı yaşayan işletmelerin, KGF’ye yönlendirilmesi noktasında bankalarla işbirliği içinde olunmasının önemine vurgu yaptı. Gülen, “Teminat sıkıntısı yaşayan işletmelerin, kredi piyasalarında KOBİ’lerin ihtiyaç duyduğu teminatı sağlamak, teminat çeşitliliğini arttırmak ve KOBİ’lerin finansal sorunlarının çözümüne yardımcı olmak gibi önemli misyonlar üstlenen kurumumuza yönlendirilmesi aşamasında sizlerle yapacağımız işbirliği, ticari hayatın canlılığı için önem arz ediyor” dedi. Konuşmaların ardından, katılımcılara KOTO’nun üye odaklı hizmetleriyle ilgili bilgi sunuldu.

Son Haberler

Diğer Haberler