21.9 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 23, 2024

KOTO ihracatçı firmalara özel seminer düzenledi

- REKLAM -

Kocaeli Ticaret Odası, Türk Eximbank işbirliğiyle ‘Kredi ve İhracat Alacak Sigortası Bilgilendirme Semineri’ düzenledi

Kocaeli’nin ihracatçı firma sayısını artırma hedefiyle çeşitli projeler geliştiren Kocaeli Ticaret Odası, son olarak Türk Eximbank ile birliği yaparak, Kredi ve İhracat Alacak Sigortası Bilgilendirme Semineri’ düzenledi. İhracat yapan ve yapmak isteyen firmaların ilgi gösterdiği toplantıya KOTO Genel Sekreteri Mert Anlıpak ev sahipliği yaparken, Türk Eximbank Gebze Şube Yönetmenleri Ahmet Tosun, Buket Özcümbüş katılımcılara Eximbank’ın kuruluş bilgileri, amaçları, kredi programları, kredi türleri, vadesi, faiz oranları ve kullandırım şartları, kredilendirme süreci, İhracatı Geliştirme A.Ş. (İGE) teminatlı krediler, İhracat Alacak Sigortası, çeşitleri,  tarafları ve kapsanan riskler hakkında kapsamlı bilgiler verdi.

KOTO’NUN ÇALIŞMALARI

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren KOTO Genel Sekreteri Anlıpak, “Kocaeli Ticaret Odası olarak, KOBİ’lerin ihracattan aldığı payı, ihracatçı sayımızı, kg başına ihracat tutarımızı, yüksek teknolojili ürün ihracatımızı artırmayı hedefliyoruz. Ülkemizin büyüme hedeflerine ulaşmasında en önemli kaldıraç görevi ihracatta.  Son birkaç yıldır Cumhuriyet tarihi rekorları kırıyoruz.

‘HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİNİN ARTMASINI BEKLİYORUZ’

İhracatın sürdürülebilir ve katma değerli olması için finansmana erişim oldukça önemli. Döviz piyasalarında yaşanan belirsizlikler, sıkı para politikalarının uygulanması gibi birçok nedenle işletmelerimiz finansmana erişimde zorluklar yaşamaktadır. Özellikle ihracat gerçekleştiren ve ihracata hazırlık yapan firmaların Türk Eximbank kanalıyla finansmana erişimi hayati önem taşımaktadır. İhracatçıların gereksinim duyduğu finansmana erişim sürecinde Türk Eximbank’ın ihracata sağladığı çözümleri önemsiyor ve takip ediyoruz. İhracatçılarımıza sunulan hizmetlerin çeşitlenerek artmasını bekliyoruz” dedi. Sunumların akabinde katılımcıların soruları yanıtlandı.

- REKLAM -

Son Haberler

Diğer Haberler