25.7 C
İstanbul
Perşembe, Ağustos 11, 2022

KOTO ile TÜİK arasında işbirliği protokolü imzalandı

- REKLAM -

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) ile Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kocaeli Bölge Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı. İşbirliği, istatistiki bilgi paylaşımının yanı sıra bölgeye özel saha çalışmaları yapılmasını da kapsıyor

Kocaeli Ticaret Odası, ihtiyaç duyulan konularda istatistiki bilgi paylaşımında bulunulması, çeşitli analiz, değerlendirme ve raporlama çalışmalarının yapılması ayrıca bölgesel veri ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak saha çalışması gerçekleştirilmesi amacıyla TÜİK) Kocaeli Bölge Müdürlüğü ile işbirliği protokolü imzaladı. KOTO’da düzenlenen törenle uygulamaya alınan protokole KOTO adına Oda Genel Sekreteri Oktay Baltalı, TÜİK adına Kocaeli Bölge Müdürü Zeki Bostancı imza attı.

‘GÜNCEL VE SAĞLIKLI VERİ AKIŞI’
Protokol sonrası yaptığı konuşmasında, güncel ve sağlıklı verilerin daha gerçekçi ve sürdürülebilir projeler ortaya çıkaracağına vurgu yapan Oda Genel Sekreteri Oktay Baltalı, “Türkiye genelinde güncel veri bulunmaması konusunda yaşanan sıkıntının, ilimiz genelinde yaşanmaması için TÜİK Kocaeli Bölge Müdürlüğü ile yaptığımız işbirliği önem arz ediyor. Kamudan elde edilen sağlıklı veriler, başta Kocaeli tüccarı olmak üzere kent adına daha etkili projelerin üretilmesi adına önem taşımaktadır” diyerek Bostancı’ya teşekkür etti. Bostancı ise, Baltalı’ya ‘İstatistiklerle Türkiye 2014’ veri kitapçığını takdim etti.

Son Haberler

Diğer Haberler