8.7 C
İstanbul
Salı, Aralık 5, 2023

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, İKV Başkanlığına Seçildi

- REKLAM -

53. Olağan İktisadi Kalkınma Vakfı Genel Kurul Toplantısı’nda, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu seçildi.

16 Ocak 2014′ten itibaren İktisadi Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmekte olan Ömer Cihad Vardan’ın iş yükü nedeniyle aday olmadığı kongrede İKV’nin yeni Başkanı Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu oldu.

İKV’ nin yeni Yönetim Kurulu’nda Ayhan Zeytinoğlu, Prof.Dr. Halûk Kabaalioğlu, Işınsu Kestelli, Atilla Menevşe, Ahmet Sayar, Yavuz Canevi, Zeynel Abidin Erdem, İlhan Koyunseven, Zeynep Bodur Okyay, Sedat Zincirkıran, Ali Sami Aydın, Sami Yılmaz, İlhan Soylu, Şükrü Alkan, Cenk Yöney, Simone Kaslowski ve İsmail Gülle yer aldı.

İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV), Kamuoyu ve iş dünyasını Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye-AB ilişkileri konusunda aydınlatıcı faaliyetlerde bulunmaktadır. İstanbul ofisi merkez olmak üzere, İKV’nin bir de Avrupa Birliği’nin merkezi olan Brüksel’de ofisi bulunmakta.

Faaliyetleri kapsamında, İKV öncelikle AB ve Türkiye-AB ilişkilerini konu alan yayınlar hazırlar. Bugüne kadar İKV’nin hazırladığı yayın sayısı 550′ye yaklaşmıştır. Kurum, özellikle son dönemde hazırladığı ve halkın da rahatlıkla anlayabileceği sade bir dil içeren “AB Tam Üyeliğinin Türkiye Vatandaşlarına Sağlayacağı Faydalar”, “15 Soruda 15 AB Politikası”, “AB ve Türkiye-AB ilişkileri Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar” ve “Gümrük Birliği’nin Türkiye Ekonomisi’ne Etkileri” gibi yayınları sayesinde, AB ve Türkiye-AB ilişkilerini halka daha iyi anlatmayı hedeflemekte.

Kurumun ayrıca AB ve Türkiye-AB ilişkileri konusunda kapsamlı bir kütüphanesi bulunmaktadır -İKV Kütüphanesi- Kütüphanede yaklaşık 20,000 kitap ve 300′ü aşkın yerli ve yabancı periyodik dergi bulunmakta.

- REKLAM -

Son Haberler

Diğer Haberler