21.9 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 23, 2024

‘Kuzey Amerika’daki faaliyetlerimizi güçlendirmeyi hedefliyoruz’

- REKLAM -

Kibar Holding çatısı altında faaliyet gösteren, alüminyum sektöründe dünyadaki en önemli üreticiler arasında yer alan Assan Alüminyum, Amerika’daki faaliyetlerine iştiraki Kibar Americas ile birlikte devam ediyor. Her yıl düzenlenen ve ısıtma, soğutma ve havalandırma sektörü fuarları içinde dünyanın en büyük fuarı olma özelliği taşıyan AHR EXPO 2020’ye katılan Assan Alüminyum, sürdürülebilirliğe odaklanan faaliyetlerini katılımcılara aktardı. Şirketin standı ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

1930 yılından bu yana düzenlenen, dünyanın dört bir yanından paydaşı buluşturan AHR EXPO, bu yıl 3-5 Şubat tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Orlando şehrinde düzenlendi. Fuar, her yıl olduğu gibi bu yıl da ısıtma, soğutma, havalandırma ve bu alanlara dokunan tüm sektörlerden üretici firmaları bir araya getirdi. 2 binin üzerinde katılımcının buluştuğu fuarda Assan Alüminyum, sürdürülebilirlik odaklı standıyla yer aldı. Assan Alüminyum, fuarda sosyal, çevresel ve ekonomik açıdan sürdürülebilirliği nasıl sağladığına dikkat çekti. Ek olarak alüminyumun yüzde 100 geri dönüştürülebilir doğasına ve entegre geri dönüşüm tesislerindeki faaliyetleriyle bu konudaki çalışmalarını anlattı.

“Kuzey Amerika’daki faaliyetlerimizi güçlendirmeyi hedefliyoruz”

90 yıllık geçmişe sahip bu önemli fuarda yer almalarının önemini vurgulayan Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör, “Alüminyum stratejik bir ürün ve gelişmiş ülkelerin metali. Sektörümüz geliştikçe Türkiye de gelişecek. Bu gelişime hız kazandırmak için 30 yılı aşkın süredir büyük gayret gösteriyoruz. Assan Alüminyum olarak ‘Geleceği birlikte şekillendiriyoruz’ mottomuzla, Türkiye’de sektörün öncüsü, folyo üretim kapasitemizle Avrupa’nın en büyük üç üreticisinden biri, global alüminyum pazarının da en önemli aktörlerinden biri konumundayız. Assan Alüminyum olarak, toplam satışımızın yüzde 80’ini, 70’ten fazla ülkeye ihraç ediyoruz. Global arenada bir marka olma stratejilerimizin bir çıktısı olarak yurt dışında büyüme çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Kuzey Amerika’daki faaliyetlerimizi Chicago’da kurduğumuz şirketimiz Kibar Americas ile yaklaşık 2 yıldır başarılı bir şekilde güçlendiriyoruz.” açıklamasında bulundu.

“Yenilenebilir enerji üretim tesisimizde elektrik tüketimimizin tamamı kadar temiz enerji üretiyoruz”

Assan Alüminyum olarak alüminyumun doğayla dost özelliğinden maksimum fayda yarattıklarının, geri dönüşüm tesislerinde ise dönüşüm faaliyetlerini en etkin biçimde gerçekleştirdiklerinin altını çizen Güngör, “Kibar Holding olarak United Nations Global Compact (UNGC) imzacısıyız ve şirket süreçlerimizde de sürdürülebilir kalkınma hedeflerini kendimize ilke edindik. ‘Geleceği tüketmeden üretiyoruz’ bakış açımızla ekonomik, çevresel ve toplumsal boyutlarda üzerimize düşen sorumluluğun daha fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Karbon ayak izimizi dengelemek amacıyla bünyemizde yer alan yenilenebilir enerji üretim tesisimizde, üretim tesislerimizin bir senelik elektrik enerjisi tüketiminin tamamı kadar temiz enerji üretiyoruz” dedi. Güngör, güvenilirlik, esneklik ve yenilikçilik değerleri doğrultusunda sürekli iş ortaklarına değer yaratmaya yönelik, ürün ve hizmetlerini geliştirme çalışmaları yaptıklarını vurguladı.

- REKLAM -

Son Haberler

Diğer Haberler