28.7 C
İstanbul
Çarşamba, Ağustos 10, 2022

MARKA Girişimcilikte Proje Ortağı Oldu

- REKLAM -

Ulusal Ajans’ın 2014 Teklif Çağrısı döneminde 600 proje arasında ilk 10’a giren Mevlana Kalkınma Ajansı’nın başvurmuş olduğu “Uygulamalı Girişimcilik Eğitmen Eğitimi” adlı proje için, 30.12.2014 tarihinde Ulusal Ajans ile Mevlana Kalkınma Ajansı arasında sözleşme imzalandı.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitmen Eğitimi isimli projenin, proje ortağı, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Karaman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü oldu.

Ulusal Ajans ile imzalanan proje kapsamında 16-23 Ağustos 2015 tarihleri arasında Portekiz’de 1 hafta süre ile Girişimcilik Eğitmen Eğitimi ve girişimcilere verilen destekler, destek veren kurumların yapısı ve girişimci finansmanı gibi konularda eğitim alınacak.

MARKA’dan yapılan açıklamada ‘Yerel kalkınma, bilgili ve nitelikli girişimci potansiyelinin varlığı ile mümkündür. Bu kapsamda bölgemizdeki girişimcilerin eksiklerinin belirlenmesi, bu girişimcilerin Avrupa standartında eğitim alabilmesi, yeteneklerinin geliştirilmesi, girişimcilere verilen destek mekanizmaları konusunda farkındalıklarının artırılması önemlidir. Bu belirtilen hususların ele alınacağı eğitimler kapsamında, proje ortaklarınca belirlenen 14 kişilik ekip Portekiz’de Girişimci Eğitmeni olarak yetiştirilecektir

Ayrıca Farklı kurumların yer aldığı proje ortakları arasında bilgi alışverişi ortak çalışma kültürünün de oluşması sağlanacaktır. Proje sonucu bölgedeki girişimcilik konusunda eğitimler ve destekler yeniden değerlendirilerek girişimcilerin kalkınmaya yönelik katkılarının artırılması amaçlanmaktadır’ denildi.

Son Haberler

Diğer Haberler