25.9 C
İstanbul
Cuma, Eylül 17, 2021

Mecburiyetten girişimcilik yaygınlaşıyor

Özellikle beyaz yakalılardaki işsizlik artışının pandemi ile yükselişe geçtiği son dönemde, yeni gelir kaynakları yaratmanın en tercih edilen yolu girişimci olmak ya da serbest çalışma sistemini benimsemek olduğu gözlemleniyor. İşsiz kalanlar çoğunlukla kendi işini kurmaya yöneliyor. Mecburiyetten girişimcilik son dönemde giderek yaygınlaşırken kurulan işler de aynılaşıyor.

Girişimcilikte farklı kimlik kazandırmaya yönelik GİS eğitimleri, katılımcılarına, ortalama girişimci profilinin ötesinde, akıl açıcı deneyimler sunuyor.

Yeni dünya düzeninde toplumun gerçek ihtiyacını sorgulayan girişimciler kitlesel destek görürken, kendine yatırım yaparak konfor alanını geliştiren girişimcilerin modası geçiyor. Dijital devrim, yaptığı işin merkezine uluslararası toplumu koyan girişimcileri kalkındırıyor. İnsanlığa hizmet eden modellerdeki girişimlere ilgi her geçen gün artıyor.

Bu gerçeklerden hareketle Türkiye’de girişimci adaylarına yönelik eğitimler düzenleyen  Girişim Savaşçıları-GİS, dünyanın ilk disiplinler arası girişimcilik programlarından birisi olarak gösteriliyor. GİS’in kurucusu Berke Sarpaş, bu programın, dünyadaki sosyal problemlere çareler üretebilecek yetkinlikte, dayanıklı ve dirayetli girişimciler yetişmesine büyük destek sağladığını belirtiyor.  

Yeni Normalde Devrimci Girişimci

Kişinin hayat amacını tespit etmesinin, iş fikrini bulmaktan daha öncelikli olduğu bilincini öne çıkaran GİS eğitimlerinde, girişimcilere kendi finans kaynağını yaratabilmesinin yanı sıra bilgi ve networkü nasıl kullanacakları da öğretiliyor. Girişimci becerilerinin kazandırılması ve güçlendirmesini temel alan bu programda, SAT komandoları eşliğinde zorlukların karşısında azimli olmanın yolları aşılanıyor.

Eğitime katılanların bir iş fikri hatta işi olmasa bile, bu eğitim sayesinde, yatkın oldukları girişimcilik fikri, uzmanların desteği ile ortaya çıkartılıyor. Sarpaş “Bu eğitimde ortalama insanları küresel değiştiricilere dönüştürmek mottosuyla devrimci girişimciler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Kişilere öncelikle kendi hayat amaçlarını bulduruyoruz. Bunun için katılımcıları otuza yakın özel uygulamadan geçiriyoruz. Ardından da özel workshoplar eşliğinde iş fikirlerini bulduruyoruz. Her katılımcı programda kendi işini sıfırdan kurarak adım adım hayata geçiriyor.  Girişimci kumaşını dokumak ve elbiseye dönüştürmek bu eğitimlerin en temel özelliğidir.” diyor.

Yeni Eğitimler Başlıyor

Girişim Savaşçısı kurulduğu 2013 yılının bu yana 1000 katılımcıya girişimcilik eğitimi sundu. Eğitim sonrasında kendi işini kuranlar arasında, 3D printer destekli katma değerli mühendislik şirketi, online catering, biyogaz tesisi, ilik donörü gönüllü platformu gibi vizyoner ve yenilikçi girişimcilik örnekleri bulunuyor.

GİS eğitimlerinin yeni dönemi Şubat ayında başlıyor.   

GİS İntibak Eğitimi: 

20-25 Şubat 19.00-23.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, Online

27 Mart-1 Nisan 19.00-23.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, Online

 

GİS Eğitimleri Hakkında:

Girişim Savaşçısı, Özel İhtisas Eğitimleri; İntibak Eğitimi, Acemi Birliği ve Usta Birliği olmak üzere 3 eğitimden oluşuyor. İntibak Eğitiminde yeni dünya düzeninin dinamikleri derinlemesine öğrenilir ve gerçek girişimcilik perspektifi ile yakından tanışılır. Acemi Birliği Programında kişisel farkındalığınızı artırarak hayat amacınızı tespit eder ve bunu bir girişimcilik fikrine dönüştürürsünüz. Usta Birliği Programında ise fikrinizi projelendirerek adım adım hayata geçirir ve kendi işinizi kurarsınız. Program sizi yoğun saha uygulamaları ve dersler sayesinde asla vazgeçmeyen, dayanıklı, büyük düşünen, disiplinli, motivasyonunu kaybetmeyen, ekip ruhuna sahip, vizyoner bir girişimciye dönüştürmeyi hedefler. Programı başarıyla tamamladığınızda diğer mezunlarımızla beraber ortak projeler yürütebileceğiniz daimi birliğimiz olan UGGS (Usta Girişimci ve Girişim Savaşçıları Birliği) grubumuza alınırsınız ve burada ömür boyu kesintisiz ve planlı olarak destek görürsünüz.

Girişim Savaşçısı süreçleri TÜVRehinland tarafından ISO 9001:2015 standartlarına uygun biçimde akredite edilmiştir.

-REKLAM-

Son Haberler

Diğer Haberler