28.7 C
İstanbul
Çarşamba, Ağustos 10, 2022

Özdağ: KOÜ Teknopark’ı pazarlamalıyız

- REKLAM -

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, KOÜ Teknopark’ta geliştirilen projelerin ve üretilen yazılımların pazarlanması için arama konferansı düzenleyeceklerini söyledi.

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, Başiskele iftarı öncesi gerçekleştirdiği üye ziyaretleri kapsamında KOÜ Teknopark AŞ. bünyesinde faaliyetlerini sürdüren firmaların temsilcileriyle de bir araya geldi. Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Ticaret Odası, Kocaeli Sanayi Odası, Gebze Ticaret Odası ve GOSB AŞ ortaklığında yönetilen, ilimizin teknoloji üssü KOÜ Teknopark AŞ.’de firma temsilcileriyle görüşmeler gerçekleştiren Başkan Özdağ’a KOTO Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Çoşan, Mehmet Temizel, Murat Altun, Meclis Üyeleri Mikail Kayacı, Sedat Yazıcı, Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyesi Meryem Ustaoğlu ve KOTO Üye İlişkileri Servisi Müdürü Tanju Soytekin eşlik etti.
PROJELERİ YAKINDAN İNCELEDİ
KOÜ Teknopark Genel Müdürü Sadık Semizoğlu ve kendisi de KOÜ Teknopark’ta faaliyetlerini sürdüren Meclis Üyesi Sedat Yazıcı’nın ev sahipliğinde üye görüşmeleri gerçekleştiren Başkan Özdağ, geliştirilen projeleri ve üretilen yazılımları yakından inceledi. KOÜ Teknopark’ta, kurulduğu günden bu yana 600’ün üzerinde proje üretildiğini ancak pazarlama faaliyetleri noktasında desteğe ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Başkan Özdağ, “KOTO olarak, ticari hayatı canlandırmak amacıyla ilkini Kocaeli Merkez’de gerçekleştirdiğimiz ve çıktıları tüccarımızı umutlandıran arama konferanslarımızdan birini de KOÜ Teknopark’ta gerçekleştireceğiz” dedi.
‘GÜÇLÜ BİR KOALİSYON OLUŞTURMALIYIZ’
“Kocaeli’nin geleceği, üretim şeklini değiştirmesinde ve altyapı yatırımlarında küresel ölçeği yakalamasında yatıyor. Teknoloji yoğun üretimi gerçekleştirmeli, bu tür faaliyetlerin desteklenmesi konusunda iş dünyasından vatandaşına, yazılımcısından pazarlama ekiplerine kadar güçlü bir koalisyon oluşturmalıyız” ifadelerine yer veren Başkan Özdağ, teknoparklarda geliştirilen projelerin pazarlanmasının önemine önemle vurgu yaptı.

Son Haberler

Diğer Haberler