15.6 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 22, 2024

Özgüven’den Özbekistan’a Corona Hastanesi, Türkiye’ye maske desteği…

- REKLAM -

Türkiye’de ve yurtdışında ticari projeler üreten Özgüven, Covid ile mücadele amacıyla dünyanın farklı noktalarındaki 4 binin üzerindeki çalışanını eve gönderdi. Bu zorlu süreçte bugüne de birlikte yürüdükleri çalışanlarıyla yola devam edeceklerini belirten Özgüven Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Onur Özgüven, Özbekistan’da üç Corona Hastanesi inşaatına, Türkiye’de ise hastanelere maske desteğinde bulunduklarını belirtti.

Türkiye’de konut, AVM, ofis gibi ticari gayrimenkul projesi üretimi alanında en büyük mimarlık şirketlerinden biri olan Özgüven, salgın nedeniyle yurtiçi ve yurtdışı tüm projelerdeki çalışanlarının güvenlikleri için evden çalışma kararı aldı. Türkiye, Özbekistan ve Cezayir başta olmak üzere yurtdışı projelere de imza atan Özgüven, mimarlık ve inşaat alanındaki 4 binden fazla çalışanının tamamını salgın sonuna kadar evden çalıştıracak.

Covid-19 salgınının Türkiye’de açıklanmasının ardından 14 Mart’ta uzaktan çalışma kararı aldıklarını belirten Özgüven Mimarlık ve İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Onur Özgüven, uluslararası çalışmaları nedeniyle uzaktan çalışma modeline alışkın olduklarını ifade etti. Covid-19 salgınından en çok etkilendikleri yerin şantiyeler olduğunu belirten Özgüven, “Merkezlerimizde 200’ün üzerinde beyaz yakalı şantiyelerimizde de 4 binin üzerinde çalışanımız var. Merkez çalışanlarımız uzaktan çalışma prensibine alışkın ancak şantiyelerde uzaktan çalışma söz konusu olamıyor. Biz de merkez personelimiz dışındaki faaliyetlerimize salgın sonuna kadar ara verme kararı aldık. Salgın sonuna kadar çalışanlarımızın maaşlarını ödeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Türkiye’de Ankara ve İstanbul’da bazı hastanelere maske desteği yaptıklarını belirten Özgüven, Özbekistan’da inşaa edilen ve 30 günde tamamlanması planlanan 3 Corona Hastanesi’nin inşaatına da katkı verdiklerini belirtti.  Özbekistan’da ve Türkiye’de ihtiyaç sahiplerine erzak yardımı gibi destekleri olduğunu da belirten Özgüven şöyle konuştu, “Biz en çok ihtiyaç gördüğümüz yerlerde elimizden geldiğince yardımda bulunmaya çalıştık. Tüm dünyayı ilgilendiren bu salgından kurtulmak için hepimizin elini taşın altına sokması gerekiyor. Kimi evinde kalarak destek olacak, kimi maddi destekte bulunacak. Sonunda bu sorunun üstesinden hep birlikte geleceğiz.”

Salgın öncesi Almanya ve Kazakistan’da projeler üretmek üzere hazırlıklara başlamıştı. Salgın dönemi boyunca personel sağlığı açısından evden çalışma ve şantiyelerini durdurma kararı alan Özgüven, merkez personelinde ve şantiye çalışanlarında herhangi bir değişiklik yapmayacaklarını belirtiyor.

- REKLAM -

Son Haberler

Diğer Haberler