15.7 C
İstanbul
Pazar, Kasım 28, 2021

Özkurt uyardı ‘Evde Hasta Bakımında sözleşme şart’

Anne yada baba, aileden çok sevdikleri birine bakıyor olmak ve onun sağlığı için çabalamak  bedensel ve ruhsal olarak fazlaca yorucu bir süreçtir. Bakım verme bakım veren bireyler açısından tek bir yardım çeşidi ile sınırlı olmayıp, duygusal, fiziksel ya da maddi destek vermeyi kapsayan çok boyutlu olarak ele alınan bir durumdur. Bu amaçla hasta ve hasta yakınlarına daha kaliteli bir şekilde yardımcı olabilmek için istenildiğinde 7/24 Hasta Bakım Hizmeti veren firmalar sektörde yerini aldı.

Peki evde hasta bakım hizmeti almak isteyenler nelere dikkat etmeli?

Sakarya’da faaliyet gösteren Özkurt Grup Hasta Bakım Hizmetleri firma yetkilisi Selçuk Özkurt evde hasta bakımı yaptıracakların ciddi firmalarla ve sözleşme yaparak hizmet almaları gerektiğini söyledi.

Özkurt Grup yetkilisi Selçuk Özkurt yaptığı açıklamada ‘Hasta Bakım hizmetinde taraflar arasında yapılacak sözleşmenin önemi büyüktür. Kişisel hakları korumak adına kesinlikle çalışan ve hasta yakını arasında sözleşme olmalıdır. Hasta yakını için önemli olan güven, hastaya gösterilen temizlik ve hoşgörü yani görevli personelin psikoloji yönetimidir. Çalışan personel içinde işçi hakları önemlidir. Görevi dışında iş verenin farklı işler yaptırması veya çalışan kişinin herhangi sözlü veya temas tacizi ve benzeri aksi durumlarda haklarının korunacağı sözleşme maddelerinde yer almalıdır.

Neticede her iki tarafında uygun şartlarda çalışabilmesi için firmaların ve hizmet alanların bu konuya hassasiyet göstermesi gerekiyor. El altından yapılan sözleşmesiz işlerden dolayı ciddi sorunlar yaşandığı görülmektedir. Hasta bakımı için personel tedariğinde kesinlikle ciddi ve sözleşmeli çalışan danışmanlardan hizmet alınmasıdır’ dedi.

-REKLAM-

Son Haberler

Diğer Haberler