20.8 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 23, 2021

‘Paket servisler çok maliyetli’

SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş Başkanlığında gerçekleştirilen Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısında konuşan Meclis Üyesi Alican Sak paket servisi çok maliyetli olduğunu ve paket servisle firmalar sadece ayakta kalmaya çalıştıklarını söyledi.

SATSO 5. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Alican Sak yaptığı konuşmada; ‘Kafe ve restoranlara yönelik yakın zamanda destek düzenlemesi yapıldı ancak paket servis yapan iş yerlerini kapsamıyor. Paket servisi çok maliyetli bir operasyon ve paket servisle firmalar sadece ayakta kalmaya çalışıyorlar. Sektörümüze yönelik bazı giderler konusunda şehrimizin erklerine konuları ilettik ve olumlu bir geri dönüş aldık. Sektör olarak stratejik plana doğrudan dahil olmak istiyoruz. İlimizde melek yatırımcı stratejisi kurularak iş dünyasına uygulanmalıdır.

Son yaşanan gelişmelerde ne yazık ki kira davaları yüzünden bazı işletmeci arkadaşlarımıza mahkemeden ilk celsede tahliye kararı çıktı. Böyle bir dönemde icralar durdurulmalıdır. Maalesef zaman bile verilmiyor ve işletmeci arkadaşlarımızın emekleri icra ediliyor’ dedi.

 

-REKLAM-

Son Haberler

Diğer Haberler